1. ledna 1970

DTZ expanduje do Rakouska

DTZ expanduje do Rakouska

Po expanzi týmu v Bratislavě česká pobočka mezinárodní poradenské společnosti DTZ rozšířila působnost také do Rakouska. S ohledem na množství klientů, kteří jsou aktivní na tuzemském i rakouském trhu, podepsalo vedení DTZ Czech Republic a.s. výhradní smlouvu o spolupráci s kanceláří MJP (Matthäus Jiszda & Partners), jež patří k předním znalcům tamního realitního prostředí. Tento krok umožní poskytovat špičkové služby českým klientům v Rakousku i těm rakouským v Česku. A samozřejmě internacionálním zákazníkům pohybujícím se v prostředí střední Evropy.

„Rakouský trh vnímáme jako tahouna z pohledu základního kapitálu v regionu střední Evropy, je to zralý a stabilizovaný trh. Proto je efektivnější vstup přes již etablovaného lokálního partnera než expanze po vlastní ose,“ vysvětluje Petr Šulc, Country Head DTZ Czech Republic. Podle něj je tato spolupráce výhodná pro obě strany: MJP budou čerpat veškeré výhody nadnárodní společnosti, včetně portfolia klientů, DTZ zase získá cennou znalost lokálního prostředí a přístup k novým příležitostem na realitním trhu. Těžit z toho ale budou především klienti. „Spojení s DTZ se velice vážíme. Je pro nás zárukou letitých a prvotřídních zkušeností napříč realitními segmenty,“ dodává Matthäus Jiszda z rakouské kanceláře.

Rakousko a jeho realitní trh vnímá DTZ jako jeden z nejstabilnějších a nejsilnějších ve střední a západní Evropě. Z českého pohledu je důležité množství rakouských developerů i investorů, kteří jsou na zdejším trhu aktivní prakticky od jeho prvopočátků. Stačí zmínit společnosti jako CA IMMO, Immofinanz, UBM, Karimpol Group, Warimpex nebo Immorent napojený na Erste Bank. V posledních 10 letech v České republice rakouské subjekty dokončily investice dosahující 3,9 miliardy eur (cca 100 miliard Kč).

Zdroj: DTZ