25. října 2017

DTZ nově s project managementem

DTZ nově s project managementem

Studie proveditelnosti, řízení projektů od A do Z, kontroly rozpočtů, audity developerských plánů i projektové dokumentace, odborný dozor, reporting pro banky, supervize realizace… To vše jsou činnosti, které na trhu poptává stále více developerských a investičních firem, ale i financujících bank. Také z tohoto důvodu mezinárodní poradenská společnost DTZ rozšířila své služby i o projektový management. Nové oddělení vede Petr Špaček, který v této oblasti má přes dvacet let zkušeností.

Projektový management, nebo také project management, vykonává DTZ ve většině velkých zemí. Pražská kancelář DTZ jej do svého portfolia nabízených služeb zařadila i proto, že roste počet mezinárodních firem, které projektový management vnímají jako součást kvalifikovaných poradenských služeb. Včetně organizace výběrových řízení na dodavatele, dozor nad rozpočtem nebo kvalitou.

„Obracejí se na nás stálí i noví klienti z řad developerských firem. Ale rovněž investoři, kteří s námi řeší například náklady a návratnost rekonstrukcí, redevelopmentu a podobně. Tým pod vedením Petra Špačka bude úzce spolupracovat se všemi odděleními DTZ, zejména pak Office Agency  a Valuation,“ vysvětluje Petr Šulc, Country Head DTZ Czech republic, který si od expanze slibuje komplexnější a sofistikovanější služby.

Tým project managementu DTZ se aktuálně věnuje několika projektům, jako jsou modernizace Rosmarin Business Center a Anděl Park Nový Smíchov. Zároveň DTZ rozšířilo spolupráci s UniCredit Bank, pro kterou oddělení project managementu provádí monitoring výstavby financovaných projektů. „Do budoucna bych rád rozšířil spektrum služeb o vše, kde můžeme s kolegy uplatnit dlouholeté zkušenosti z oblasti stavebnictví a realit,“ nastiňuje další kroky Petr Špaček.

Petr Špaček, absolvent Fakulty stavební ČVUT, do DTZ nastoupil na pozici Associate Director, Head of Project Management. Během své bohaté profesní dráhy připravoval nebo vedl realizaci projektů ve stavebních společnostech Konstruktiva nebo Strabag pozemní stavby a.s. Posledních pět let měl na starosti projektový management ve společnosti CBRE.

Od roku 1992 se podílel na realizaci řady projektů např. rekonstrukce ČSOB Na Poříčí, výstavbě Longin Business Center nebo obchodního centra Kika v Letňanech. V posledních letech se věnoval i reportingu pro financující banky nebo auditu přípravy a realizace projektů v hodnotě několika miliard korun.

Zdroj a foto: DTZ