1. ledna 1970

DTZ: Průmyslové plochy v Plzni žádané

DTZ: Průmyslové plochy v Plzni žádané

V Plzni jsou stále žádané moderní průmyslové plochy. Neobsazenost průmyslových prostor na Plzeňsku za poslední tři roky klesla z 32 % na necelých 6,5 %. Důvodem je především zájem výrobních společností napojených na automobilový průmysl. Tyto firmy po velkém útlumu začaly po roce 2010 znovu expandovat. Aktuálním důkazem je jedna z největších transakcí spadajících do 3. kvartálu 2012 – pronájem 7000 m2 skladových a kancelářských ploch v CTParku na Borských polích v Plzni firmě MD Elektronik. Ta se specializuje na výrobu kabelových svazků pro řadu předních evropských automobilek. Prostory pro ni vybrala a podmínky dlouhodobého pronájmu dojednala mezinárodní poradenská společnost DTZ.

„Důvodem pronájmu byla potřeba rozšíření výrobní kapacity v areálu naší společnosti v Chotěšově. Nové prostory v CTParku Plzeň budou využívány pro skladování materiálů na vstupu do výroby a zároveň i pro skladování hotových výrobků, jež budou následně expedovány zákazníkům,“ popisuje Jiří Batko, jednatel společnosti MD Elektronik. Celkově firma v České republice zaměstnává na 2 300 pracovníků.

Podle Martina Šumery, vedoucí industriálního oddělení DTZ, byla jednání velmi rychlá. DTZ nabídla v úvodní fázi pět projektů v Plzeňském kraji, které mohly nabídnout technické řešení. Vzhledem k časování projektu a minimální vzdálenosti k chotěšovskému závodu byl nakonec vybrán areál společnosti CTP v Plzni na Borských polích. „Těší nás, že jsme tak významné firmě, jako MD Elektronik je, uměli vyhovět velikostí i technickým standardem. Dá se říci, že prostor CTParku přesně odpovídal požadavkům nájemce a prostory budou předány k plnému užívání během několika týdnů,“ dodává k transakci Paul Deverell ze společnosti CTP.

dtz grafS firmami jako Daikin, DHL, Panasonic Matsushita, Porsche, Siemens, SY Wiring Technologies, Tatung patří Plzeň k hlavním tuzemským centrům strojírenských, inženýrských nebo elektrotechnických oborů. CTPark na Borských polích je předním industriálním projektem v regionu, s jasnou profilací právě na tyto hi-tech společnosti. Vedle synergie plynoucí z množství výrobních firem působících v Plzni a okolí je hlavní předností CTParku Plzeň i rychlé napojení na D5 a tím pádem i na Německo, Prahu a další města. Celková kapacita je 126 000 čtverečných metrů moderních výrobních a skladových ploch, aktuálně je k dispozici zhruba 14 000 m2 průmyslových prostor.

Plzeňský kraj disponuje po širší oblasti Prahy a Jihomoravském kraji třetí nejvyšší nabídkou moderních skladových a výrobních prostor v ČR. V polovině roku 2012 celková nabídka skladových ploch v Plzeňském kraji dosáhla 578 400 m2. Ve stejném období zůstávalo neobsazených přibližně 36 800 m2. Více než 60 % plzeňské nabídky bylo realizováno společností CTP Invest.

Zdroj: DTZ