25. října 2017

DTZ v nových kancelářích ve Florentinu

DTZ v nových kancelářích ve Florentinu

Hory, oceán, louka, lesy… Věřili byste, že v podobné atmosféře lze uzavírat miliardové realitní transakce? Právě prvky, fragmenty a symboly přírodních scenérií využila ve svých nových kancelářích mezinárodní poradenská společnost DTZ, která v těchto dnech na ploše více než 700 m2 otevřela svou novou centrálu v pražském Florentinu na Praze 1. A podobně jako celá budova, certifikovaná díky úspornému provozu na LEED Gold, i atmosféra nových prostor DTZ vychází z tvarů i materiálů přírody.

Podle přírodních scenérií jsou pojmenovány jednací místnosti. Navíc je rozvíjejí pečlivě vybrané citáty na stěnách od Aristotela, Julese Vernea nebo americké prozaičky Toni Morrisonové, aplikované v decentní formě na zdech, tvořící jemný moaré efekt. „Jako jedni z prvních jsme na tuzemském trhu komerčních nemovitostí otevřeli téma šetrné architektury a udržitelného developmentu. Jsme rádi, že nové prostory ve Florentinu nám umožnily zhmotnit tyto principy v praxi. Nepochybujeme, že půjde o inspiraci i pro naše partnery a klienty,“ říká Petr Šulc, Country Head DTZ Czech Republic. Návrh i realizaci nadčasového interiéru obstaralo studio VRTIŠKA • ŽÁK, nábytek dodala společnost Vitra.

Celkové řešení interiéru kanceláří DTZ jde tak trochu proti současným trendům nahrávajícím home office nebo hot deskingu – odosobněnému sdílení pracovního prostoru. Snahou vedení DTZ bylo, aby se tým v zaměstnání cítil co nejlépe a byl motivován ke společným výkonům, komunikaci, příjemné atmosféře přenášené i do projektů a na klienty. Zaměstnanci DTZ mohou využívat několik relaxačních zón, společnou kuchyň a jídelnu, prostory pro týmové porady. Designéři však pamatovali také na sportovní mobiliář, množství zeleně nebo izolovanější zákoutí pro ty, co pro práci vyžadují větší klid.

Veškerý mobiliář byl navržen nebo vyroben na míru novým kancelářským prostorám DTZ. Převládají neutrální tóny, přírodní materiály, s jemnými barevnými akcenty ve formě dominantních prvků interiéru. Kanceláře ozvláštňuje i několik originálních designových prvků jako například akustický mrak levitující nad jednacími stoly v zasedačkách, podsvícená bílá corianová recepce organického tvaru v kombinaci s dubovým dřevem, nebo telefonní budky s celoplošným zvukově izolačním obkladem ve výrazných barvách. „S výsledkem jsme velmi spokojeni. Kanceláře jsou pohodlným, inspirativním, ale i dostatečně reprezentativním prostředím pro zaměstnance i klientské návštěvy. Stejně jako jsou vzory v kategorii takzvaných zelených fasád, podařilo se nám, doufáme, definovat standard v oblasti zelených kanceláří,“ dodává Petr Šulc.

„Snažili jsme se vytvořit moderní kanceláře reflektující rostoucí nároky trhu s nemovitostmi s akcentem na autentický charakter a moderní podobu progresivních kanceláří. Vytvořit kreativní a nadčasové kanceláře s více, než lokálním přesahem,“ doplňuje jeden z autorů návrhu Roman Vrtiška.

Interiéry kanceláří DTZ jsou přirozeným pokračováním příjemného a lidem velmi vstřícného řešení celého Florentina. Velkorysé měřítko, množství zeleně a vzdušnost jsou patrné nejen v parteru projektu, ale například i v atriovém parku – Desfourské zahradě.

Zdroj a foto: DTZ