29. října 2017

EI otvírá první fond zaměření na Asii

EI otvírá první fond zaměření na Asii

Equity International (EI), investiční společnost Sama Zella zaměřená na rozvíjející se trhy, dnes oznámila uzavření fondu ZEI Co-Invest 1 Fund, L.P. (ZEI Asia Fund) se závazky ve výši 205 milionů dolarů. Očekává se, že ZEI Asia Fund se bude podílet na investicích do asijských projektů v oblasti logistických nemovitostí, které má s kapitálem přes 2 miliardy dolarů realizovat firma ESR (e-Shang Redwood), pobočka společnosti EI.

Generální ředitel společnosti Equity International Tom Heneghan prohlásil: "Toto je první fond zaměřený na Asii v naší historii. Odráží příležitosti, které vidíme v logistickém sektoru tohoto regionu, a to zejména v japonských skladových aktivech. Jsme rádi, že máme propracovanou institucionální základnu investorů, která investuje po boku společnosti EI do různých vozidel s cílem využít specifické tržní příležitosti, a těšíme se, že při další spolupráci s firmou ESR vytvoříme přední pan-asijskou logistickou platformu."

Charles de Portes, prezident a spoluzakladatel společnosti ESR, uvedl: "Jsme nadšeni, že náš vztah se Samem Zellem a společností EI se rozšiřuje. Již od našeho počátečního partnerství v roce 2013 je to velmi pozitivní a silný katalyzátor růstu naší asijské logistické platformy. Těšíme se na rychlou alokaci rozšířeného závazku. Věříme, že se jedná o jeden z nejdůležitějších směrů v oblasti logistického rozvoje v Japonsku, zaměřeného na největší metropolitní oblasti, které rostou s pokračující urbanizací a globalizací obchodu."

Uzavření fondu ZEI Asia následuje po dalších významných investičních aktivitách EI a jejích dceřiných společností v tomto roce, například:

  • Uzavření dohody o investování 400 milionů dolarů do společnosti Estapar Estacionmentos, největšího provozovatele parkovišť a infrastruktury v Brazílii (srpen 2016);
  • Fúze skupiny Redwood se společností e-Shang (leden 2016); a
  • Investice Goldman Sachs do společnosti SAMHI (leden 2016).

"Jsme svědky rostoucího množství atraktivních, rizikově vážených investičních příležitostí, zejména v Latinské Americe, Indii a některých částech Asie," dodal Heneghan. "Kromě přímého investování jsme se zavázali k dozoru nad společnostmi v našem portfoliu s cílem vytvářet silné platformy růstu." Od roku 2012 zvýšila EI a její dceřiné společnosti vlastní kapitál o více než 2,4 miliardy dolarů, a investovala více než 1,5 miliardy dolarů.

Zdroj: Protext.cz