27. října 2017

Enterprise Park s novým nájemníkem

Enterprise Park s novým nájemníkem

Společnost Avestus Real Estate pronajala dalších 5 600 m2 kancelářských prostor v budově C kancelářského projektu Enterprise Park, který je situován v krakovské čtvrti Podgórze. Druhá fáze tohoto projektu je tak dva měsíce před dokončením pronajata z 95 %.

Avestus Real Estate, developerská společnost realizující kancelářský komplex Enterprise Park v Krakově, podepsala dlouhodobou smlouvu o pronájmu 5 600 m2 v budově C, jejíž výstavba je ve fázi dokončovacích prací. Nájemcem je mezinárodní IT korporace.

Seznam nájemců v kancelářském projektu Enterprise Park zahrnuje Cisco Systems, Delphi Poland, C2HM HILL a Grupa Gastromall.

„Těší nás, že náš krakovský projekt se těší takovému zájmu ze strany nájemců. Je to pro nás potvrzení, že Avestus Real Estate je developerskou společností, která staví kvalitní kancelářské projekty ve střední a východní Evropě,“ říká Roger Dunlop, výkonný ředitel Avestus Real Estate a dodává: „Tím, že poskytujeme atraktivní kancelářské prostory na míru specifickým potřebám našich nájemců, poskytujeme jim možnost nabídnout nová pracovní místa, což podpoří růst Krakova a celého regionu.“

Enterprise Park se nachází v blízkosti centra města Krakov v ulici Aleja Powstancow Wielkopolskich, v městské části Podgórze. První část projektu, která zahrnuje budovy A a B s více než 15 000 m2 kancelářských prostor třídy A, byla dokončena v říjnu roku 2012. Uvedení druhé fáze, která je v současnosti ve výstavbě, je plánováno na přelom srpna a září letošního roku. Čtyřpatrová budova C nabízí celkem 14 000 m2 kancelářských prostor nejvyšší kategorie, které byly navrženy tak, aby splňovaly požadavky nájemců ze sektorů BPO/SSC/IT a R&D. V budově bude mimo jiné restaurace OLIMP, která již v komplexu provozuje svoji pobočku.

Všechny budovy v kancelářském komplexu mají vzhledem k mnoha ekologicky šetrným řešením certifikaci BREEAM s hodnocením „very good“. Enterprise Park je patrně „nejzelenější“ obchodní park v Krakově. Velké části parku jsou přirozeně upravené, nachází se zde několik druhů rostlin, stromů a keřů. Mezi vybavení, které je v areálu k dispozici, patří řešení vyvinutá speciálně pro ty, kteří jezdí na kole. Ti mohou užívat systém cyklostezek a monitorované parkovací prostory pro svá kola. V přízemí těchto budov jsou k dispozici šatny s přístupem do koupelen se sprchami.

Kancelářský komplex Enterprise Park nabídne přibližně 28 000 m2 kancelářských ploch, poskytující svým uživatelům velkou flexibilitu v uspořádání kanceláří. Podlažní plochy v budovách A a B mají rozlohu od 1 706 m2 do 2 310 m2. Podlažní plochy v budově C jsou ještě prostornější a nabízí plochu od 4 066 m2 do 4 236 m2. Nespornou výhodou Enterprise Parku je blízkost hlavního náměstí Krakova, které je vzdáleno pouhých 3,5 kilometrů. Vzhledem k velkému počtu autobusových a tramvajových linek, vlakovému nádraží a rychlostní tramvajové zastávce v okolí, těží Enterprise Park z vynikajícího dopravního spojení s ostatními městskými částmi.

Zdroj a foto: Avestus Real Estate