1. ledna 1970

Filadelfie získala BREEAM In Use

Filadelfie získala BREEAM In Use

Administrativní budova Filadelfie, která je součástí pražského BB Centra a patří do portfolia společnosti Passerinvest Group, získala britský certifikát BREEAM In Use (BIU) – s klasifikací „good“. Certifikaci budovy zajistila pro majitele společnost EC Harris.

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde

passerinvest logo

„Certifikát zaručující šetrnost budovy se pomalu stává samozřejmostí. Nevyžaduje to jen trend či odborná veřejnost, ale stále častěji to chtějí sami nájemníci,“ říká Jaroslav Spozdil z Passerinvest Group. V současné době se certifikátem BIU může v České republice pyšnit pouze 5 objektů (4 kancelářské budovy a 1 hotel). Stejnou klasifikaci, jakou má Filadelfie, čili „good“, získala pouze jedna kancelářská budova – Centrum Zlatý Anděl. Ostatní budovy mají nižší hodnocení.

Metoda hodnocení životního prostředí (z angl. Environmental Assessment Method – EAM) byla založena Ústavem stavebního výzkumu (z angl. Building Research Establishment – BRE) ve Velké Británii a je vlastně dobrovolným měřicí hodnocení zelených budov. Hodnotí se spotřeba zdrojů, odpadů a energie, míra environmentálního zatížení, vliv na faunu a flóru a na lidské životní podmínky. Hlavní prioritou hodnocení je však oblast spotřeby energie a s tím související ochrana ovzduší. BREEAM se od svého založení rozrostla i geograficky a v různých podobách ji lze najít po celém světě. Ekvivalenty jsou LEED v Severní Americe, Green Star v Austrálii a HQE ve Francii.

Zdroj: Stavební-forum.cz, 13.1.2012, SF / pb

http://www.stavebni-forum.cz/…eeam-in-use/

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde