1. ledna 1970

FILADELFIE získala cenu TOP INVEST 2011

FILADELFIE získala cenu TOP INVEST 2011

Budova FILADELFIE, dominanta areálu BB Centrum na Praze 4, získala ocenění TOP INVEST 2011. Cena byla udělena Svazem podnikatelů ve stavebnictví ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Veletrhy Brno, a.s. za nejlepší investiční záměr v České republice v roce 2011.

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde

passerinvest logo

Do soutěže jsou přihlašovány stavby, jejichž přínosem je dobrá ekonomická návratnost investice nebo společenský význam a obohacení kulturního, sportovního či společenského postavení města či regionu. „Budova FILADELFIE dokázala, že splňuje obojí. Kromě příjemného pracovního prostředí pro téměř 2.000 osob poskytuje prostor pro setkávání, nákupy a relaxaci, které jsou využívány širokým okolím.“říká Ing. Jaroslav Spozdil, člen představenstva společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s..

Budova je také výjimečná svým tvarem – siluetu tvoří čtyři křídla – čtyři věže symbolizující čtyři světové strany. Se svými sedmnácti nadzemními podlažími a strategické poloze v severní části komplexu je nepřehlédnutelná nejen z velmi frekventované ulice 5. května. Svým nájemcům nabízí 30.500 m2 prvotřídních kancelářských ploch kategorie A, 4.500 m2 obchodních ploch v pasáži budovy a téměř 1.000 parkovacích stání, jejichž část slouží také pro veřejnost. Typické nadzemní podlaží má 1.760 m2. Co se týká vlivu stavby na životní prostředí, budova FILADELFIE byla certifikována jako zelená budova v systému BREEAM – in USE.

Hlavním nájemcem budovy jsou společnosti skupiny UniCredit. Zbylé plochy mají v pronájmu společnosti PASSERINVEST GROUP, Fresenius Kabi. O pronájmu poslední volné plochy (polovina 16. poschodí – 882 m2) se v současné době jedná s vážným zájemcem.

Celkové investiční náklady: 2,5 mld. Kč

Autor architektonického návrhu: architektonická kancelář DaM, s.r.o.

Generální dodavatel: PSJ, a.s.

Technický dozor: ARCADIS Project Management s.r.o.

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde