27. října 2017

Flow East představí na konferenci

Flow East představí na konferenci

Anglo-česká developerská společnost a ochránce památkových budov Flow East představí na mezinárodní konferenci OSN Evropský Habitat v rámci akce Mobility/Organic City model svého zamýšleného Květinového domu.

Hlavním tématem třídenní konference Evropský Habitat, která startuje dnes 16. března v pražském Kongresovém centru, je bydlení v životaschopných městech. Na programu konference je schválení Pražské deklarace, ale také seznámení s řadou novinek v oblasti bydlení a rozvoje měst.  Společnost Flow East bude na konferenci zastoupena svým projektem Květinového domu, který by v blízké budoucnosti mohl vyrůst na Václavském náměstí číslo 47. 

Model Květinového domu bude vystaven spolu s dalšími modely současné architektury, ať již postavenými či nikoliv. Expozice bude umístěna v Kongresovém centru v Praze a vytvoří dojem skutečného náměstí. 

Stavba Květinového domu má přispět k obnově a zlepšení okolního prostředí, především svým moderním řešením, ale také vysoce ekologickým designem, který využívá nejnovějších environmentálních technologií. I to je důvod, proč si jeho model mohou lidé na konferenci prohlédnout.

„Téma současné architektury stejně jako její historie jsou pro nás a naši práci naprosto klíčová. Jsme velmi rádi, že jsme se mohli konference zúčastnit a představit Květinový dům, který s vývojem a formováním moderní architektury v rámci rozvoje metropole úzce souvisí,“ řekl projektový manažer společnosti Flow East Tomáš Matýsek.

Akce Czech Architecture Weeku Mobility/Organic City je zaměřena na města, jakožto na živoucí, fungující a vyvíjející se organismus.

Společnost Czech Architecture Week již deset let organizuje festival moderní a současné architektury Architecture Week Praha. Součástí festivalu jsou každoročně národní výstavy, přednášky, semináře, procházky za architekturou, besedy, promítání tematických filmů i workshopy. Cílem festivalu je prezentace české a zahraniční architektury v rámci města Prahy, vytvoření platformy pro vzájemnou komunikaci mezi architekty a laickou veřejností. Společnost je od loňského roku partnerem světové organizace UNESCO.

Zdroj: Flow East