23. září 2018

Fond Accolade je na dosah 10 mld. Kč celkové hodnoty aktiv a překročí 500 000 m2 průmyslové nájemní plochy

Fond Accolade je na dosah 10 mld. Kč celkové hodnoty aktiv a překročí 500 000 m2 průmyslové nájemní plochy

- Denně Fondu Accolade investoři v průměru svěří více než čtyři miliony korun - Fond Accolade překročí na konci září 500 000 m2 plně pronajaté plochy - Hodnota nemovitostí v portfoliu fondu tím zamíří k deseti miliardám korun

DJI_0115

Foto: Průmyslový park Cheb

Fond Accolade na přelomu září a října letošního roku překročí symbolickou hranici půl milionu metrů čtverečních plně pronajaté plochy pro lehký průmysl, e-commerci a logistiku. Zamíří tím také k další symbolické hranici deseti miliard korun hodnoty spravovaných nemovitostí. Po započtení všech aktuálně probíhajících transakcí se portfolio nájemních nemovitostí ve Fondu rozroste na 515 000 m2 v celkové hodnotě 351 500 000 eur, tedy přes devět miliard korun.

„Fond Accolade získal v roce 2018 od investorů více než miliardu korun. Přepočteno na dny to znamená, že v průměru nám investoři svěřili každý den skoro čtyři a půl milionu korun,“ upozorňuje Milan Kratina, předseda představenstva Fondu Accolade. „I letos otevíráme mimořádný termín pro vstup či navýšení investice do Fondu na konci září,“ dodává Kratina.

„Díky Fondu Accolade můžou i menší kvalifikování investoři vložit peníze do nemovitostí plně pronajatých nájemcům, jakými jsou společnosti jako DHL, KION se svými značkami Linde, Still a dalšími, Tchibo a další systémové globální společnosti, kterých je ve Fondu už šest desítek,“ vysvětluje Kratina atraktivitu Fondu Accolade.

Peníze investorů dosud v letošním roce Fond Accolade použil na nákup bezmála 200 000 metrů čtverečních rozdělených v osmi plně pronajatých budovách pro lehký průmysl, ecommerci a logistiku v České republice a v Polsku.

„Investujeme do prvotřídních nemovitostí dlouhodobě pronajatých kvalitním nájemcům a generujícím stabilní a předvídatelné cash flow. Portfolio fondu je financováno úvěry u šesti renomovaných bank působících v České republice a v Polsku. Fond dlouhodobě vytváří hodnotu pro investory prostřednictvím inkasa nájemného a postupného splácení bankovních úvěrů,“ vysvětluje Milan Kratina.

V současné době jsou v procesu akvizice dvou průmyslových budov v Polsku, a to v Lublinu a v Zelené Hoře. V dalších čtvrtletích jsou pak v plánu ještě investice do nejméně dvou budov v České republice, a to v Ostrově u Stříbra a v Přešticích, na jih od Plzně.

Budovy Fondu jsou postavené a provozované tak, aby měly minimální spotřebu energií a vody, produkovaly co nejméně odpadu a byly šetrné k životnímu prostředí a lidem, kteří v nich pracují, což u nich potvrzuje certifikát BREEAM na stupni nejméně BREEAM Good až Very Good či Excellent.

K největším nájemcům Fondu Accolade patří globální logistická společnost DHL, německý strojírenský koncern KION vyrábějící skladové vozíky Linde, Still či Fenwick nebo roboty do skladů Dematic, dále Tchibo se zázemím pro svůj evropský eshop v Chebu. V Polsku patří k významným nájemcům například Data Modul působící v oblasti počítačových technologií, Autodoc, jeden z největších online prodejců náhradních automobilových dílů, Pierce, největší švédský prodejce motocyklových dílů, Oponeo, přední polský prodejce pneumatik a ráfků, nebo už zmíněná DHL.

Celkově je portfolio nemovitostí Fondu pronajaté zhruba z jedné třetiny logistickým společnostem, z jedné třetiny výrobním a strojírenským společnostem a z jedné třetiny eshopům a retailu.

Ilustrační foto: Průmyslový park Cheb