30. října 2017

Galleries Louvre získala Redstone RE

Galleries Louvre získala Redstone RE

Azora Europa, španělská investiční společnost zastupovaná poradenskou společností JLL, prodala kancelářskou budovu Galleries Louvre na Praze 5 private equite společnosti Redstone Real Estate. Nemovitost, která byla postavena v druhé polovině roku 2008, nabízí přibližně 4 800 m kvalitních administrativních prostor. Nájemci, k nimž patří LAFE, VZP či Stadler, oceňují především atraktivní lokalitu v rámci rozrůstající se kancelářské části Prahy 5 - Radlice, výbornou dopravní dostupnost (docházkovou vzdálenost na stanici metra Radlická a přímé napojení na Jižní spojku) a vysokou kvalitu prostorů a atraktivní design interiéru. Prodávající Azora Europa I spolupracovala na transakci s JLL (realitní poradenství) a Cameron McKenna (právní poradenství). Kupující Redstone Real Estate spolupracoval se Squire Patton Boggs (právní poradenství) a Deloitte (daňové a finanční poradenství).

"Jsme rádi, že prodej Galleries Louvre byl úspěšně dokončen. Jedná se o velmi kvalitní projekt v rychle se rozvíjející lokalitě Prahy 5. Mezinárodní firmy, které zde sídlí, své nájmy v průběhu minulých šesti let prodloužily. Využili jsme výhodnou situaci na českém trhu realitních investic a naplnili jsme strategii našeho investičního fondu," uvádí Anna Szelc, která zastupuje investiční fond Azora Europa v regionu střední a východní Evropy (CEE). 

"Galleries Louvre, zavedená a prosperující komerční nemovitost v rozvíjející se lokalitě, výborně zapadá do naší investiční strategie spolupráce s nájemci, kteří ocení individuální přístup a kvalitní servis. Těším se, že díky silnému finančnímu zázemí a stále se rozšiřujícímu týmu zkušených odborníků vytvoříme v České a Slovenské republice růstově orientované realitní portfolio," uvádí Richard Morávek, zakladatel Redstone Real Estate.

„Pražské kancelářské nemovitosti jsou na českém realitním investičním trhu trvale vyhledávané a Galleries Louvre je dobrým příkladem takové budovy. Jedná se o kvalitní projekt v zavedené a dopravně snadno dostupné lokalitě, který je dlouhodobě pronajatý renomovaným společnostem," dodává Jiří Horák, z JLL Capital Markets, zodpovědný za prodej Galleries Louvre.

Zdroj: JLL