29. října 2017

GLS je partnerem Urban Challenge

GLS je partnerem Urban Challenge

Přepravce balíků GLS podpořil pětikilometrový překážkový běh, ve kterém musí účastníci zdolávat unikátní překážky. Sportovci tak budou muset mimo jiné překonávat čtyři metry vysoký jumbo kontejner, kterým GLS přepravuje zásilky na svých hlavních evropských linkách. Urban Challenge se uskuteční v sobotu 17. září 2016 v areálu Pragovka Art District, v pražských Vysočanech.

Pořadatelé prvního ročník Urban Challenge nachystali pro závodníky přes 25 překážek, které prověří jejich fyzické schopnosti. Rozmístěny budou v areálu Pragovka Arts District, který běžně není přístupný pro veřejnost. Účastníky čeká přeskakování nákladních aut, přelézání kontejnerů, běh atomovým krytem a další výzvy. „Překážkou dodanou společnosti GLS je velký čtyřmetrový jumbo kontejner s mezipodlahou chránící zásilky před poškozením. Závodníci na něj budou muset vylézt a spustit se z něho po tyči,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Adrenalinový Urban Challenge je určen pro každého. Zúčastnit se mohou trénovaní sportovci i ti, kteří se sportu věnují minimálně. Každý závodník obdrží medaili.  „Cílem závodu je překonat sám sebe, posunout limity. Z toho důvodu GLS akci podpořila. Naše společnost posouvá limity dlouhodobě. Kapacitu svého hlavního překladiště v České republice jsme nedávno rozšířili o 50 % a v nadcházejících měsících budeme otevírat již sedmnácté depo v Česku,“ dodává Pavel Včela. Urban Challenge je určen pro každého, komu je alespoň 15 let. U účastníků mladších 18 let bude vyžadován písemný souhlas zákonného zástupce.

Kolem 2 000 lidí přilákal první ročník netradičního pětikilometrového závodu Urban Challenge, ve kterém museli závodníci překonat 25 velmi originálních překážek. I přes nepříznivé počasí se na start postavilo téměř tisíc běžců. Jednou z překážek, která prověřila síly závodníků, byl i 4 metry vysoký Jumbo kontejner, kterým společnost GLS přepravuje balíky na svých hlavních linkách po celé Evropě.

Zajímavé industriální prostředí, které jinak bývá veřejnosti nepřístupné, originální překážky a radost účastníků z nového netradičního závodu. Takový byl první ročník pětikilometrového běhu Urban Challenge, který se konal 17. září 2016 v pražském areálu Pragovka Art District. V kategorii mužů vyhrál Tomáš Tvrdík s časem 22 minut, 17 sekund. Nejlepší z žen byla Kristýna Hůrková, která doběhla zhruba o 4 minuty později. Nejrychlejším týmem byl Big Shock! Professional. „Počet startujících nás velmi příjemně potěšil vzhledem k nepříznivému počasí, které celému závodu předcházelo“, uvádí Ondřej Pála, jeden ze stavitelů trati a zároveň jeden z nejlepších profesionálních boxerů.

Adrenalinový Urban Challenge byl určen téměř pro každého. Zúčastnit se mohli jak trénovaní sportovci, tak i ti, kteří se sportu věnují minimálně. Každý závodník obdržel medaili. „Cílem závodu bylo překonat sám sebe, posunout limity. A to je i důvod, proč GLS tuto akci podpořila a na start postavila i vlastní tým. Naše společnost posouvá limity dlouhodobě. Každá vánoční sezóna je pro nás výzvou udržet vysokou kvalitu v neustále rostoucím světě e-komerce. Proto jsme nedávno rozšířili kapacitu svého hlavního překladiště v České republice o 50 % a v nadcházejících měsících budeme otevírat již sedmnácté depo v Česku,“ dodává Pavel Včela.

Zdroj: GLS