1. ledna 1970

GSK se stěhuje do City Green Court

GSK se stěhuje do City Green Court

Nájemcům prestižní kancelářské budovy City Green Court v Praze 4 Pankráci se stala farmaceutická společnost GlaxoSmithKline.

Nové prostory o rozloze kolem 2.000 metrů čtverečních bude GSK využívat od října 2012. Dosud sídlí v KCP Business Centru Vyšehrad v Praze 2. Nový pronájem pro GSK zajistila realitní poradenská společnost Jones Lang LaSalle.

„Budova City Green Court nás oslovila nejen svou lokalitou a vynikající dopravní dostupností, ale i střídmou a vizuálně atraktivní architekturou, a především nejvyšší úrovní tzv. "zelené“ certifikace (LEED Platinum). V návaznosti na změnu prostor chceme upravit naše pracovní prostředí a zavést velkoprostorové kanceláře typu open-space. Věříme, že naši zaměstnanci ocení lepší a rychlejší komunikaci, kterou toto prostředí přirozeně podporuje," říká PharmDr. Monika Horníková, ředitelka české pobočky GlaxoSmithKline.

„Rozhodnutí pronajmout si velkoprostorové kanceláře je pro farmaceutickou společnost na českém trhu naprosto výjimečné a naznačuje změnu organizace pracovního prostředí i v tak tradičním odvětví, jako je právě farmaceutický průmysl. Výhodou tohoto řešení je především rychlejší a efektivnější komunikace mezi zaměstnanci a v tomto případě i 30% úspora na pronajatém open-space prostoru (oproti jednotlivým uzavřeným kancelářím),“ říká Jan Mechl, Associate Director z oddělení zastoupení nájemců Jones Lang LaSalle, který měl projekt na starosti.

City Green Court je kancelářská budova v Praze 4, která vyrůstá na křižovatce ulic Pujmanové a Hvězdova. Po svém dokončení nabídne celkem 16 000 metrů čtverečních prvotřídních kancelářských ploch. Budova se může pochlubit nejvyšším stupněm ekologické certifikace LEED Platinum. Klíčovým nájemcem se stala poradenská společnost Pricewaterhou­seCoopers (PwC Česká republika). Developerem je Skanska Property Czech Republic.

Zdroj: www.realit.cz

Ilustrační foto: http://www.securingpharma.com/…ne/s40/a496/