1. ledna 1970

HB Reavis expanduje do Maďarska

HB Reavis expanduje do Maďarska

Administrativní komplex Váci Corner Offices v Budapešti bude stavět slovenská skupina HB Reavis. Jde o první aktivitu na maďarském trhu, po aktivitách v ČR, Polsku a Chorvatsku. Po nezbytných úpravách pozemku začne firma stavět. Projekt by měl být dokončen ve druhém čtvrtletí 2014. Má jít o zelenou budovu s příslušným certifikátem, která po dokončení bude mít 19 tisíc m2 kanceláří ve standardu A., 700 m2 obchodů a restaurace v objemu 900 m2. Parkovacích míst má být dohromady 353. HB Reavis plánuje i revitalizaci veřejných prostranství v okolí.

V Budapešti je v současnosti neobsazenost kanceláří na úrovni 21,3% a všude je cítit dopady finanční krize a nepopulárních vládních opatření, takže není právě v hledáčku zahraničních developerů. HB Reavis očekává, že než bude projekt dokončen, situace se změní a poptávka po "áčkových" kancelářích se zvýší a zejména se zhorší stav proslýchá a zastaralých administrativních budov.


HB Reavis získal projekt od izraelské společnosti Shikun & Binui RED, a aktuální náklady na výstavbu odhaduje na necelých 40 milionů eur. Slovenská developerská skupina má momentálně rozpracovaných několik projektů a patří k nejaktivnějším na zdejším i sousedních trzích. V Bratislavě buduje Forum BC, kde získala nájemce Slovak Telekom a chystá úvodní fáze Twin City při autobusové nádraží. V Polsku staví Konstruktorsku a další byznys centrum, v Praze je to Horizon Offices.


Zdroj: http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/hb-reavis-smeruje-do-madarska.html
Foto: HB Reavis