29. října 2017

HB Reavis koupila BEM Palace Budapešť

HB Reavis koupila BEM Palace Budapešť

Mezinárodní developer HB Reavis oznámil akvizici administrativního centra BEM Palace v Budapešti, které získal od společnosti Europa Property Fund. BEM Palace se nachází v samém centru Budína a jedná se o třetí projekt, který společnost na maďarském trhu koupila. Jde také o vůbec první přestavbu HB Reavis, kterou společnost napříč všemi trhy, kde působí, realizuje. Nákup přišel nedlouho po úspěšném prodeji prvního projektu HB Reavis v Maďarsku, kancelářské budovy Váci Corner Offices.

BEM Palace se nachází v centru města na západním břehu Dunaje a nabízí panoramatický výhled na řeku i skvělou dopravní dostupnost autem a městskou hromadnou dopravou. Společnost HB Reavis získala BEM Palace v době jeho přechodu do nové fáze přestavby s termínem dokončení v roce 2019. Poté poskytne zhruba 32 000 m2 moderních kancelářských ploch k pronájmu, a to při zachování historické fasády budovy na straně směrem k nábřeží. Součástí zrekonstruovaného objektu BEM Palace bude také rozsáhlý zastřešený prostor s udržovanou zelení a širokou občanskou vybaveností v podobě kaváren, restaurací a maloobchodních prostor, které budou sloužit nájemcům budovy i místním obyvatelům.

Zoltán Radnóty, ředitel HB Reavis v Maďarsku, uvedl: „S radostí oznamujeme, že jsme získali budovu BEM Palace. Tento významný projekt rozšíří naše stávající portfolio a pomůže HB Reavis stát se klíčovým hráčem na budapešťském trhu s kancelářskými nemovitostmi – nyní i v následujících letech. Přestože hlavním cílem projektu je vybudování špičkových kancelářských prostor, v nichž se bude příjemně pracovat, zaměříme se také na zlepšení občanské vybavenosti v dané lokalitě a vytvoříme přirozené místo pro setkávání místních obyvatel i zaměstnanců.“

Zdroj: HB Reavis