1. ledna 1970

HB Reavis posiluje na českém trhu

HB Reavis posiluje na českém trhu

HB Reavis kupuje další pozemky pro výstavbu kanceláří v Praze. Na břehu řeky Vltavy rozšíří administrativní budovy River Garden. Letos chce v hlavním městě ČR proinvestovat až miliardu korun.

Slovenský developer HB Reavis už uzavřel akvizici pozemku se stavebním povolením v Praze-Karlíně. Od rakouské firmy Premium Red ze skupiny Volksbank kupuje plánovaný kancelářský projekt Horizon Offices. HB Reavis jedná o dalších akvizicích v Praze 4 a Praze 5. Skupina údajně plánuje jen v roce 2012 investovat do akvizic tří pozemků v Praze téměř jednu miliardu korun, a to z vlastních zdrojů.

HB Reavis nedávno v Karlíně v Pobřežní ulici dokončil administrativní budovu River Garden. Nově získaný pozemek na River Garden bezprostředně navazuje, proto se developer rozhodl pro změnu názvu z Horizon Offices na River Garden II, III. Komplex dvou propojených budov bude mít po dokončení přibližně 23,5 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch, čímž se zařadí hned za první desítku největších administrativních projektů v Praze. Původní záměr počítal s tím, že budova bude mít ekologický certifikát LEED. HB Reavis chce začít s výstavbou komplexu už začátkem října a dokončení má v plánu v prvním čtvrtletí 2014.

HB Reavis plánuje investovat v nadcházejících 10 letech do akvizic více než tři miliardy eur. V Česku kromě administrativních center plánuje postavit v Brně, Hradci Králové a Karviné obchodně-zábavní centra pod značkou Aupark, se kterými se prosadil na Slovensku

 

Zdroj:http://byznys.ihned.cz/reality/c1-56023570-slovensky-developer-koupil-v-karline-pozemky-za-ctvrt-miliardy-postavi-zde-kancelare?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed