1. ledna 1970

Home office aneb Výhody a nevýhody práce z domova

Home office aneb Výhody a nevýhody práce z domova

Stává se to v osobním i profesním životě. Chceme, co nemáme nebo nemůžeme mít. Lidé s pevnou pracovní dobou a místem výkonu práce ve velké administrativní budově touží po možnosti klouzavé pracovní doby či práce z domova. Naopak lidé, kteří už několik let z domu pracují a tvoří, by možná někdy ocenili ten řád v docházce do kanceláře a kontrole od kolegů a nadřízených. Práce z domu neboli home office má svá úskalí i řadu výhod.

Není doma jako doma

Co přesně si představíme pod pojmem home office? Tento termín se používá v souvislosti se zaměstnanci, kteří většinu času tráví ve firemní kanceláři, ale v nahodilých či pravidelných (každý pátek) intervalech pracují z domu. Tento systém organizace práce najdeme například v oblasti IT, vývoje či poradenství.

Mimo kancelář však pracují také živnostníci, kteří mají svoje podnikání zapsané na domácí adrese. Ti jsou však o poznání svobodnější ve volbě místa výkonu práce. Během pracovní doby se mohou pohybovat kdekoli chtějí, nikdo je nekontroluje. S takovými lidmi se setkáte především v kreativní oblasti grafiky, web designu či copywritingu.

Podstata, výhody i nevýhody však zůstávají téměř stejné.

Jaká jsou pro a proti?  Více najdete v článku na www.vkancelari.cz