6. listopadu 2018

Hrubá stavba Praga Studios byla úspěšně dokončena, v nejvyšším patře nové karlínské administrativní budovy zavlála glajcha

Hrubá stavba Praga Studios byla úspěšně dokončena, v nejvyšším patře nové karlínské administrativní budovy zavlála glajcha

Praga Studios, nová karlínská kancelářská budova developerské společnosti Skanska, významně pokročila na cestě ke své realizaci. V říjnu 2018 umístili stavaři v místě budoucí zelené střechy s terasou glajchu na znamení úspěšného dokončení hrubé stavby. Budova o celkové ploše téměř 12 000 m2 bude kompletně dokončena v druhém čtvrtletí 2019.

Praga Studios_terrace_dayFoto: Praga Studios_terrace_day

Administrativní budova Praga Studios vyrůstá mezi ulicemi Pernerova a Křižíkova v Praze 8, v blízkosti stanice metra Křižíkova. Developerem projektu je společnost Skanska. Praga Studios po svém dokončení ve druhém čtvrtletí 2019 nabídne necelých 12 000 m2 špičkových administrativních prostor.

Praga Studios spojuje business a umění

Architektonický návrh, který pochází z dílny studia ADNS architekti, propojuje industriální tradici pražského Karlína s nadčasovým designem Skanska.

Mottem projektu Praga Studios je propojení umění a byznysu. Stavíme nejen špičkové kanceláře, ale nabízíme také prostor pro umění. V přízemí Praga Studios se nachází atrium, kde bude možné pořádat koncerty, divadelní představení a výstavy. Atypické schody bude možné využít pro posezení diváků. Atrium zpřístupníme široké veřejnosti, abychom ukázali, že moderní kancelářské budovy mají mnohem větší potenciál, který přesahuje jejich současné využití,“ říká Žofia Voda, manažerka projektu, a doplňuje: „v atriu umístíme krásné piano, na které budou moci lidé, kteří v Praga Studios pracují nebo budovu jen navštíví, zahrát.

Moderní a zdravé pracovní prostředí

Standardem projektů Skanska je environmentální certifikace LEED Platinum. Také při stavbě Praga Studios se používají přednostně materiály z místních zdrojů, částečně recyklované a s malou uhlíkovou stopou při transportu. Budova bude úsporná co do spotřeby energie a pitné vody. Díky prosklené fasádě bude mít více jak 75% pracovních míst maximální možný přístup k dennímu světlu. Na střeše budovy bude umístěna terasa s krásným výhledem na panorama Prahy, kterou budou moci nájemci budovy využít k odpočinku.

Skanska vytvořila pro projekt vlastní aplikaci Praga Studios, která představuje detailně jak budovu, tak její okolí (aplikaci je možné stáhnout na App Store pod názvem Praga Studios). Po dokončení budovy a uvedení do provozu bude aplikace k dispozici všem nájemcům, kteří díky ní budou moci využívat všechny služby dostupné v budově i okolí.

Skanska usiluje také o získání certifikátu WELL, který se zaměřuje na hodnocení a posouzení budovy s ohledem na kvalitní a zdravé pracovní prostředí pro její uživatele.

První nájemci Praga Studios

Budova má v současné době 2 nájemce a s dalšími developer jedná. V kancelářské části bude sídlit firma Scott & Weber, poskytovatel virtuálních a sdílených kanceláří, a v přízemí se bude nacházet restaurace.