30. října 2017

IMMOFINANZ: Výsledky za fiskální rok

IMMOFINANZ: Výsledky za fiskální rok

Vykazované výsledky za zkrácený fiskální rok 2016 v České republice ke dni 31. prosince 2016:

Nemovitosti skupiny IMMOFINANZ v České republice představují 9,9 % celkového portfolia společnosti (bez Ruska) a zahrnují 22 nemovitostí (20 již existujících, 1 ve výstavbě a 1 připravovaná) v účetní hodnotě 396,5 milionu eur (374,7 milionu eur již existující, 20,9 milionu eur ve výstavbě a 0,9 milionu eur připravované). Portfolio již existujících nemovitostí se dále dělí na 8 kancelářských budov (což je 11,5% celkového kancelářského portfolia) a 12 maloobchodních nemovitostí (tj. 11,0% celkového maloobchodního portfolia).

Na konci zkráceného fiskálního roku 2016 činily celkové příjmy z pronájmu v České republice 16,5 milionu eur, což představuje 10,5% celkových příjmů z pronájmu celé skupiny.

O společnosti IMMOFINANZ

IMMOFINANZ je společnost podnikající v oblasti komerčních nemovitostí, jejíž aktivity se zaměřují na segmenty maloobchodních a kancelářských nemovitostí na sedmi klíčových evropských trzích: Rakousko, Německo, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Polsko. Její primární aktivity zahrnují správu a výstavbu nemovitostí, přičemž značky STOP SHOP (maloobchod), VIVO! (maloobchod) a myhive (kancelářské nemovitosti) představují silný místní prvek a jsou synonymem kvality a excelentních služeb. Portfolio obsahuje více než 240 nemovitostí v přibližné hodnotě 4,0 miliardy eur (bez Ruska). Společnost IMMOFINANZ je kotována na burzách ve Vídni (kde je součástí tzv. leading ATX indexu) a ve Varšavě.  

Zdroj: Protext