1. ledna 1970

Immorent má svoje projekty obsazeny

Immorent má svoje projekty obsazeny

Erste Group Immorent Česká republika, developer řady realitních komerčních staveb, hlásí plnou obsazenost svých kancelářských projektů Avenir, Gemini, Lyra a první etapy Futurama Business Parku. Je patrné, že investice do těchto projektů si drží svou hodnotu i po dokončení a jak potvrzují i nájemci projektů, jde o dlouhodobě pozitivně hodnocené projekty. A to navzdory současné, spíše stagnující situaci na pražském trhu pronájmu kancelářských prostor – na konci prvního pololetí bylo neobsazeno více než 12 % jejich celkové výměry.

Naproti tomu jsou budovy Avenir (dokončen 2007), Gemini (dokončen 2008), Lyra (dokončen 2011) a první etapa Futurama Business Parku (dokončen 2011) plně obsazeny. Přitom bez nájemce je v hlavním městě nyní kolem 340 000 m2 z celkem 2,8 mil. m2 administrativních ploch. „Jsme rádi, že naše projekty jsou dlouhodobě úspěšné. Hlavním důvodem je, že development kancelářských prostor vnímáme jako dlouhodobou službu našim nájemcům. Vždy chceme, aby podepsáním nájemní smlouvy náš vztah neskončil, ale naopak začínal. Proto nabízíme nájemcům velmi nadstandardní servis a přidanou hodnotu nejen v samotném projektu, ale i službách během nájmu,“ říká Tomáš Velemínský, jednatel Erste Group Immorent ČR. Ten nájemcům ve svých objektech poskytuje nejen kvalitní standardní servis, ale například i tematické akce, elektronické newslettery pro nájemce, různé soutěže a komunitní web v projektu Futurama Business Park.
Dobré investice

„Náš investiční fond odkoupil projekt Avenir od developera hned po jeho dokončení v roce 2005,“ říká Robert Pastuszek, ředitel SachsenFonds Asset Management Czech. Podle něj projekt prokázal své kvality a životaschopnost v průběhu dalších let, kdy vykazuje téměř 100% obsazenost. „Architektonická koncepce vytváří velmi příjemné a přátelské prostředí, není to jen odosobněný komplex. Na postupu Immorentu v přípravě a realizaci tohoto projektu velmi oceňuji kvalitu a způsob provedení, kdy při stavbě rozhodně nebylo nic ošizeno, a zároveň šťastný výběr nájemců při prvotním obsazování budovy,“ konstatuje R. Pastuzsek s tím, že většina z nich odpovídala požadavkům fondu stran jejich stability a finanční důvěryhodnosti.

Podobně pozitivně hodnotí projekt Futurama, respektive jeho prostory Jan Dalík ze společnosti Invesco Real Estate: „Kancelářské prostory první etapy objektu Futurama Business Park, jejichž akvizice byla naší společností uskutečněna v listopadu 2011, považuji z několika hledisek za velmi povedené. Zejména z pohledu vysokého technického standardu, flexibility uspořádání pronajímatelných ploch, nízkých provozních nákladů, snadné dostupnosti městskou hromadnou dopravou včetně metra, kapacity podzemních parkovišť i blízkosti centra Prahy.“ Podle něj i dosažená plná pronajatost první fáze celého projektu na pražské Invalidovně svědčí o jeho kvalitě projektu. „Společně s Erste Group Immorent dále pracujeme na rozšíření služeb tak, abychom pro naše nájemce učinili Futurama Business Park ještě atraktivnější,“ dodává J. Dalík.
Dobří nájemci

„V objektu Lyra sídlíme od listopadu roku 2011, a za tu dobu se mnohokrát potvrdila skvělá volba kvality a flexibility budovy, která byla hlavním požadavkem a měřítkem ve výběru projektu, prohloubená takřka ideální lokalitou s výbornou dostupností," komentuje developerský projekt Lyra Office Building Alena Černá, ředitelka mediální společnosti Bauer Media.

Podobně hodnotí svým zájmem nájemci i další kancelářské budovy, jejichž developerem byl Immorent. Celková kancelářská plocha všech čtyř zmiňovaných projektů činí bezmála 100 000 m2 a jde o jedny z nejlépe fungujících i hodnocených projektů v Praze i středoevropském regionu. Mezi jejich nájemci je řada nadnárodních společností, tak ale i lokální značky, například firmy jako Deutsche Böerse, ČEZ, VZP, ČSOB, mBank, Scott, Unipetrol, Benzina, Prologis, Arval, Barclays, Volksbank/Sberbank, Novartis, Bauer Media, SAP, Import Volkswagen Group, Porsche, Pratur či Credit Union.

Zdroj: Stavebni-forum.cz, Foto: Futurama Business Park