1. ledna 1970

ING REF prodala část Galerie Butovice

ING REF prodala část Galerie Butovice

Prodej kancelářské části víceúčelového komplexu Galerie Butovice na Praze 5 v těchto dnech úspěšně dokončil jeho dosavadní vlastník, ING Real Estate Finance (ING REF). Administrativní objekt Galerie Butovice s plochou 8 500 m2 je dlouhodobě obsazen společností Ahold, která zde má centrálu pro Českou republiku a nedávno podepsala nájemní smlouvu na dalších deset let. Evropskou základnu zde má i nadnárodní prodejce módy Timeout, sídlo pak energetická společnost Optimum Energy.

Investiční tým DTZ řídil proces prodeje jménem ING, kupní cena nebyla zveřejněna, ani jméno kupujícího, kterým je však český investiční fond. „Specifikum transakce spočívalo v odštěpení kancelářské jednotky od maloobchodní části a jejím následném prodeji,“ popisuje Ryan Wray, vedoucí investičního oddělení DTZ.

Investiční potenciál Galerie Butovice zvyšuje fakt, že část nákupního centra prochází poslední dva roky dynamickým rozvojem. I díky týmu property managementu DTZ byl úspěšně započat proces remodelingu, jenž přilákal nové nájemce a mimo jiné Galerii zatraktivnil pro pracovníky blízkých kancelářských budov i obyvatele spádové oblasti. Náročný  proces proměny centra, která bude pokračovat i v dalším období, byl v roce 2012 vyjádřen rekordní návštěvností. DTZ plánuje další změny nákupního centra, včetně příchodu nových módních značek a rozšíření nabídky služeb, které mají nasytit rostoucí poptávku místního obyvatelstva.

Ryan Wray za poradenskou společnost DTZ prodej kancelářské části Galerie Butovice komentuje: „Je to další důkaz, že tuzemský investiční trh, a zejména jeho kancelářský segment, se stabilizoval a apetit investorů přetrvává. Není tedy žádným překvapením, že tato nemovitost třídy A se silnými nájemci, nadprůměrnou délkou nájemních vztahů a výjimečnou vybaveností vzbudila zájem u zahraničních i lokálních investorů. Průběžné změny v nákupní galerii v posledních letech hrály důležitou roli v zajištění a udržení nájemců v kancelářské budově a DTZ věří, že ta bude i nadále těžit ze synergií s obchodním domem.“

Tým DTZ získal mandát na správu nemovitosti i od nového vlastníka kancelářské části celého komplexu. „Věřím, že tato transakce ukazuje schopnosti DTZ zajistit vysoce kvalitní a efektivní správu nemovitostí a aktiv, jejíž výsledky jsou viditelné a měřitelné na mnoha úrovních: od nájemců, návštěvníků až po institucionální investory,“ doplňuje Jaromír Smetana, Business Development Director DTZ.

Zdroj a foto: DTZ