27. října 2017

Internetový prodejce MALL.CZ expanduje

Internetový prodejce MALL.CZ expanduje

34% tempem roste meziročně objem zboží, které si zákazníci objednají přes největší tuzemský e-shop MALL.CZ. Společnost navíc stále rozšiřuje množství sortimentu – jen před letošními Vánoci přesáhne 200 000 položek. I proto MALL.CZ ve spolupráci s poradenskou společností DTZ téměř rok hledal vhodné prostory pro zřízení nového distribučního centra. Stávající dvě distribuční centra v Jirnech a Horních Počernicích tak už v létě 2015 nahradí 30 000 m2 skladovacích ploch. Na míru je nájemci postaví developer Prologis ve svém parku v Jirnech při dálnici D11.

„Se stoupajícím obratem a podílem na trhu zkvalitňujeme i servis pro naše koncové zákazníky. Na prvním místě je rychlost zpracované objednávky, kontrola zboží a samozřejmě expedice. Tomu všemu by měly nové prostory postavené přesně podle našich požadavků a potřeb přispět,“ říká Oldřich Petránek – International Operations Director v MALL.CZ.

Největší tuzemský internetový prodejce s developerskou společností Prologis již podepsal Smlouvu o smlouvě budoucí. Moderní distribuční areál bude tvořit vedle skladovacích ploch i kancelářské zázemí o 3 000 m2. MALL.CZ navíc bude mít možnost rychlé expanze o dalších 20.000 m2 distribučních prostor a umožní mu tím další růst bez nutnosti hledat dodatečné skladové prostory.

Podle Michala Barthella, Senior consultanta v oddělení průmyslových nemovitostí DTZ, bude mít nová centrála MALL.CZ několik specifik: „Prioritou bylo maximální zvýšení efektivity skladování a tím minimalizace nákladů, což přispěje k dalšímu rozvoji společnosti MALL.cz. Proto dojde ke zvýšení světlé výšky na 12,5 metrů, což umožní realizaci efektivního řešení skladování formou mezaninu. Stejně tak i podlaha bude mít zvýšenou nosnost, než je standardních 5 tun/m2 z důvodu instalace výše zmíněných mezaninů. A to vše v moderních skladových prostorách, které splňují velmi náročné požadavky společnosti MALL.CZ.“

ProLogis Park Praha-Jirny je moderní distribuční park, v němž se v současné době nachází 6 skladových objektů o celkové výměře téměř 200 000 m2. Po dokončení bude mít park 13 objektů o celkové ploše 345 000 m2. Mezi nejvýznamnější nájemce patří společnosti Globus, DHL, Toyota Tsusho, Thimm Obaly, LGI nebo Rosa Market. A nově rovněž MALL.CZ.

„Pro každého developera je společnost jako MALL.CZ zárukou kvalitního nájemce. Každým rokem v rámci České republiky i střední Evropy expanduje, čili tak získáváme nejen nájemce ve vynikající kondici, ale navíc s výhledem dalšího rozšiřování. Věříme, že v srpnu 2015, kdy se do našeho areálu v Jirnech má stěhovat, začne další etapa úspěšného byznysu MALL.CZ,“ dodává Martin Polák, senior vice prezident Prologis Czech Republic & Slovakia.

MALL.CZ vlastní Netretail Holding BV, která patří do celosvětové skupiny Naspers, jedné z největších finančních skupin na světě, jejíž akcie jsou obchodovány na burze v Johannesburgu. Ve fiskálním roce 2013/2014, který skončil 31. 3. 2014, společnost Netretail Holding dosáhla konsolidovaného obratu ve výši 8 mld. Kč, což znamená meziroční růst o 34 %.

Zdroj: DTZ