1. ledna 1970

Investiční tým v DTZ: Stuart Bloomfield

Investiční tým v DTZ: Stuart Bloomfield

Stuart Bloomfield má za sebou třináct let zkušeností na českém a slovenském trhu komerčních nemovitostí, během nichž se podílel na mnoha významných transakcích v souhrnné hodnotě přes 700 milionů EUR. Po šestiletém působení v CBRE se vrací do týmu Capital Markets pražské kanceláře mezinárodní poradenské společnosti DTZ, a to na pozici Director. Před svým působením v investičním oddělení CBRE Stuart pracoval také v kancelářském sektoru, díky čemuž zná detailně místní prostředí. Jeho zkušenosti jsou výjimečné nejen na domácím, ale i na středoevropském realitním trhu, kde je považován za jednoho z předních odborníků.

Transakční portfolio Stuarta Bloomfielda zahrnuje prodej City Green Court na Pankráci, prodej sídla Siemensu (City West B1) v Praze-Stodůlkách, prodej sídla Pfizeru na Andělu či prodej výrobních prostor společnosti Honeywell v Brně. Podílel se také na mnoha akvizicích - například objektu B v Anděl Parku, Eurocentra v Hradci Králové, Intersparu ve Znojmě nebo OC Rýnovka v Jablonci nad Nisou. K významným patří rovněž akvizice objektu Victorie Vyšehrad, Anděl City 16 & 17 nebo Avenir Office Park building E.

S DTZ je Stuartova profesní kariéra spojena již od samého počátku, kdy do této poradenské společnosti nastoupil v roce 1998 na juniorní pozici. Poté působil ve Velké Británii, kde získal v roce 2001 akreditaci RICS. „V minulosti seděl Stuart mnohokrát na opačné straně jednacího stolu. Vždy se mi zamlouval jeho profesionální přístup, způsob zastupování klienta a znalosti trhu. V každé transakci se zaměřoval na detaily, zohledňoval všechny jednací strany a přicházel s novými způsoby řešení. To vše jsou atributy silného a úspěšného vyjednavače. Proto věřím, že angažováním Stuarta DTZ posílí současnou pozici na českém i slovenském trhu. A že se jeho jméno stane zárukou kvality pro mnoho mezinárodních i tuzemských klientů,“ říká Ryan Wray, vedoucí oddělení Capital Markets a Business Development Director v DTZ. Spojením těchto dvou odborníků a jejich zkušeností získala pražská kancelář DTZ tým s největší transakční historií na trhu – co do objemu i velikosti realitních obchodů.

Stuart Bloomfield absolvoval v roce 2000 The Nottingham Trent University, ale to už měl za sebou několik let působení v DTZ. Ihned po svém absolutoriu byl zvolen jako Professional Associate do RICS. Není bez zajímavosti, že v této renomované organizaci odborníků působil v letech 2011 – 2012 jako Board Member RICS Czech Republic.

Stuart žije přes deset let v České republice. Ta mu k srdci přirostla natolik, že se vedle národní kuchyně věnuje i českému specifiku – chalupaření. V současné době tak na venkově rekonstruuje stavení, kde se setkává se všemi riziky architektury, investic nebo stavební realizace, byť v menším měřítku…Tým Capital Markets v DTZ poskytuje domácím i mezinárodním investorům aktivním na českém a slovenském trhu celou řadu služeb v zastoupení jak kupující, tak prodávající strany:

  • příprava transakce
  • správa data room
  • marketing, komunikace s investory
  • komplexní analýzy trhu
  • komerční due diligence
  • strategie a optimalizace pro nemovitosti
  • finanční a investiční analýzy

Tým Capital Markets DTZ tvoří momentálně 5 odborníků se zkušenostmi v oblasti komerčních nemovitostí. To zahrnuje pronájem, oceňování, development, investice, fúze, financování, finanční analýzy, akvizice, daňové poradenství apod.

Zdroj a foto: DTZ