7. října 2020

Jak bezpečně přestěhovat kancelář?

Jak bezpečně přestěhovat kancelář?

Stěhování kanceláří, ať už firemních či patřících státu/kraji/obci, může být často docela fuška. Zvláště to pak platí pro větší prostory, kde je obvykle soustředěno velké množství vybavení. A to často bývá docela křehké. Z toho důvodu je lepší spolehnout se v tomto případě na profesionály než se snažit vše přestěhovat svépomoci.

Přípravy

Přípravy před zahájením stěhování kanceláří jsou samozřejmostí. Příprava se skládá hlavně z katalogizace všech věcí, které se budou stěhovat. I profesionální stěhování může být docela hektické a bez patřičného seznamu se může ledacos ztratit, někdy i velice důležité věci.

boxes-2120367_640

Manipulace s nábytkem, natož pak s drahou technikou, může být sebeopatrnější, ale stejně se občas něco může poškodit. Z toho důvodu se dnes používají kvalitní obalové materiály, které dokáží ochránit nesená břemena před rozbitím. Nejedná se samozřejmě o žádné pancéřování, ale nějaké to nechtěné ťuknutí do zábradlí či stěny by neměl být problém.

Rozhodně je také vhodné provést v dostatečném předstihu zábor parkovacího místa. A to nejen na adrese, kde se nakládá, ale i na místě vykládání. Situace, kdy nebude moci stěhovací auto přijet dostatečně blízko ke dveřím, není sice neřešitelná, ale komplikace to je.

Pokud nejsou nové kanceláře kompletně hotové a potřebujete uskladnit část kancelářského vybavení, můžete využít skladovací kontejnery. Ty nabízí možnost krátkodobého pronájmu na 1 i více měsíců.

Převoz

Veškerá břemena jsou důkladně zajištěna tak, aby se jim během jízdy nic nestalo. Stále jsou samozřejmě obalena ochranným materiálem.

Sice to není pravidlo, ale většina stěhovacích služeb převáží elektroniku typu počítače, tiskárny a další elektronické doplňky každé moderní kanceláře zvlášť. Je to opět další opatření, které má snížit případné škody na minimum.

20161021_123614-e1533726996805(1)

Instalace v nových prostorách

Na nové adrese se vše vynese do určených prostor a uspořádá dle přání zákazníka. Mnohdy je potřeba některé druhy nábytku před převozem rozebrat a na nové adrese dát zase do původního stavu. O demontáž i montáž se vám kvalitní stěhovací firma samozřejmě ráda postará.