1. ledna 1970

Jak si levněji zařídit kancelář

Jak si levněji zařídit kancelář

Pokud zařizujete kancelář pro mladou nebo začínající firmu, řešíte otázku, jak vyplnit tyto kancelářské prostory bez toho, abyste překročili rozpočet. To, že kanceláře zařídíte s nižšími náklady, neznamená, že nemohou vypadat vkusně a prakticky. Pomocí těchto několika šikovných triků může i levněji zařízená kancelář působit příjemným a estetickým dojmem.

Na začátek doporučujeme stanovit si rozpočet. Rozhodněte se, kolik peněz chcete investovat do zařízení vaší kanceláře ještě před prvním nákupem. Ať už se vám ho podaří přesně dodržet, nebo ne, získáte dobrý přehled o tom, do jaké míry se vám podařilo ušetřit. Seznam věcí, které potřebujete a které již máte, vám zase nabídne výborný přehled o tom, kolik ještě bude nutné investovat.
Ušetřit můžete i tak, že použijete, co se dá, ze starších kancelářských prostor, případně z domu. Při troše šikovnosti může starý nábytek posloužit stejně dobře jako nový. Často ke spokojenosti stačí pouze nový nátěr, potah nebo trochu času stráveného čištěním. Jednou z možností je získat zařízení po stěhování velkých firem. Nábytek z původních budov se většinou levně vyprodává.


Alternativou je porozhlédnout se po zařízení z druhé ruky na internetu nebo v tištěné inzerci. Čas, který strávíte hledáním na E-Bayi nebo Aukru, se vám může velmi dobře vyplatit v podobě kvalitního zařízení, které byste dnes v běžných obchodech ani nekoupili. Porozhlédněte se i po lokálních dražbách a výprodejích. Obchodní řetězce s nábytkem mívají business program pro firmy, kde nabízejí výhodné nákupy a slevy, které se vám mohou hodit. Například IKEA, která se staví do pozice dostupného řetězce, nabízí takový program s názvem IKEA Business.


Při nákupu elektroniky, komunikační či výpočetní techniky doporučujeme využít internetové porovnání cen. Portál heureka.cz porovnává velké množství internetových obchodů a nabízí nejen porovnání cen, ale dočtete se i to, zda je daný e-shop dostatečně důvěryhodný. Například firma, která nakoupila tiskárnu Epson Stylus Pro 4900 přes obchod vyhledaný pomocí heureka.cz, by mohla ušetřit 93 222 Kč (nejvyšší cena) minus 35 237 Kč (nejnižší cena), tedy 57 985 Kč.


Perfektní a přitom levný způsob, jak kancelář udělat příjemnější a působivější, je šikovně umístit do prostor rostliny a stromy. Zeleň nejenže přidává prostorům na atraktivnosti, ale také pomáhá vytvářet čistý vzduch ve vaší kanceláři.