1. ledna 1970

Jak vybrat křeslo pro dlouhodobé sezení

Jak vybrat křeslo pro dlouhodobé sezení

V současnosti neustále přibývá pracovních pozic, které se dají jednoduše označit jako sedavá zaměstnání. Každý to někdy zažil. Minimum pohybu, strnulá šíje a bolest zad, která pokračuje až do nohou. Tento vynucený životní styl neprospívá lidskému zdraví ani psychice. Každodenní nápor a nepohodlí způsobené prací v jedné poloze se dá zvládnout pouze s kvalitním pracovním vybavením a pomůckami.

Nonstop nasazení

Práce s počítačem dnes patří k těm nejobvyklejším náplním zaměstnaneckých povinností. Většina lidí u něj tráví několik hodin denně. Existují však profese, které mají v popisu výkon administrativy a práci s počítačem dokonce 10–12 hodin denně, i déle. Lidé, na něž jsou v jejich zaměstnání kladeny vysoké nároky, proto vyhledávají speciálně navržený sedací nábytek do nonstop provozů.

Aby práce svědčila zdraví

Strávit v sedě polovinu celého dne, není vůbec nic příjemného. Pro zaměstnance dispečinků, pohotovostních služeb, nebo zařízení s nonstop provozem a taky některých kanceláří jde však o každodenní realitu. Z důvodu ochrany jejich zdraví i pohodlnějšího výkonu práce byla navržena kancelářská křesla s vylepšenou konstrukcí i drobnými detaily. Úpravy mají svým uživatelům zpříjemnit pracovní dobu. Kvalitní materiály, speciální výztuhy a řada nastavitelných opěrek jsou hlavním tajemstvím křesla do časově neomezeného provozu.

Přednosti pohodlného sezení

Výrobci u top modelů kancelářských křesel výrobci vylepšily i ty méně viditelné, ale důležité prvky. Podstatou konstrukce toho druhu křesel je nastavitelnost všech podpor a opěrek. Mimo výškově nastavitelného sedáku a variabilního sklonu opěradla můžete pohybovat bederní opěrkou, oporou hlavy i sklopnými područkami. Tuhost materiálů a tvarování křesla v nejvyšší míře respektuje ergonomii lidského těla. Všímejte si nosnosti křesel, která by měla být certifikována aspoň na 150 kg. Díky pevným kolečkům, která obstojí i na koberci, nebude v pohybu na pracovní ploše nic bránit. Do základního pracovního vybavení všech celodenních provozů a zařízení s nonstop provozem, by odolná a zdraví neohrožující křesla měli patřit.