1. ledna 1970

Jak začít při stěhování svého nového sídla?

Jak začít při stěhování svého nového sídla?

Plánovat, plánovat a plánovat. Ať se rozhodnete zůstat v současných prostorech, nebo se přestěhovat, vědomosti a znalost trhu jsou klíčem k úspěchu. Dopřejte si dostatek času na analýzu, plánování, průzkum trhu, výběr prostorů, dispoziční rozvržení prostoru, vyjednávání obchodních podmínek i na zařízení vašich nových kanceláří a přestěhování se.

Pouvažujte nejdříve nad svými možnostmi:

a. Zůstat v současných prostorech

Jste spokojen? Přesto není třeba zanedbat důležité věci. Odpovídá-li váš současný prostor vašim podnikatelským potřebám, ale vaše nájemní smlouva má zakrátko vypršet, je třeba ji obnovit. Nezapomeňte se přesvědčit zda vám bude velikost existujících prostorů vyhovovat i v blízké budoucnosti. Ověřte si, zda vaše obchodní podmínky (výška nájmu, provozní náklady, flexibilita výpovědi apod.) odpovídají situaci na trhu. Máte-li příležitost, neváhejte si vyjednat nové obchodní podmínky s pronajímatelem. Nejste-li odborníkem v dané oblasti, doporučujeme vám využít služby profesionálních realitních agentů, kteří mají přehled o trhu a dostatek zkušeností s vyjednáváním nájemních smluv.

b. Přestěhování

Blíží-li se vaše nájemní smlouva ke konci a vaše současné kanceláře vám nevyhovují, máte obrovskou příležitost na „nový začátek“ a získání dodatečných úspor na nájmu.