30. října 2017

JLL: GLS expanduje v Pardubicích

JLL: GLS expanduje v Pardubicích

Global Logistics Solutions (GLS), která je dceřinou společností druhého největšího exportéra ČR a největšího zaměstnavatele Pardubického kraje Foxconn CZ, expanduje a pronajala si novou skladovou halu o rozloze 11 000 m2 v areálu Logistika Park Pardubice v městské části Černá za Bory. Prostory využije pro skladování a logistiku výrobků Foxconn CZ a dalších klientů GLS.

"Global Logistics Solutions si v Pardubicích aktuálně pronajímá cca 50 000 m2 v celkem 4 halách. Posledním přírůstkem logistického portfolia GLS je nová moderní hala postavena na míru v rámci Logistika Parku Pardubice. Nové prostory, jež se nachází v těsné blízkosti výrobního závodu Foxconn CZ, se podařilo vybudovat v relativně krátké době a pružně tak reagovat na logistické požadavky Foxconn CZ. Nový sklad pomohl revitalizovat nevyužívanou část areálu (brownfield) ve strategické lokalitě a bude dalším krokem k rozvoji GLS a jejich zákazníků,“ uvádí Miroslav Kotek, Associate Director oddělení průmyslových a industriálních nemovitostí JLL.

Trh průmyslových a industriálních nemovitostí na Pardubicku se slibně rozvíjí, aktuální rozloha čítá 140 000 m2, kvalitních hal třídy A určených k pronájmu, nicméně další rozvoj závisí na investicích do dopravní infrastruktury a procesu územního plánování.  

Zdroj: JLL