27. října 2017

Kancelář budoucnosti bez židlí

Kancelář budoucnosti bez židlí

Nizozemské architektonické studio RAAF a umělkyně Barbara Visser vytvořili koncept kancelářského prostředí budoucnosti. Projekt s názvem The End of Sitting pracuje s otevřeným kancelářským prostorem, do kterého však neumisťuje židle a stoly, ale speciálně tvarované objekty nutící zaměstnance nejenom sedět.

O dopadech dlouhodobého sezení slýcháme od lékařů již dlouhou dobu. Každý ví, že pokud dlouho sedí, obzvláště u počítače v kanceláři, má to neblahý dopad na celé tělo. Svaly ochabují a pokud se člověk neprotahuje nepohybuje jinak a po práci ani nesportuje, může to mít po několika letech devastující účinky hlavně na záda a další části těla.

RAAAF a Barbara Visser se rozhodli navrhnout pracovní prostředí budoucnosti, které by pracovníkům neumožňovalo sedět nebo alespoň dlouhodobě sedět. Stůl a židli zde nehledejte. V záplavě šedých rozmanitě tvarovaných geometrických bloků najdete jen místa na opření, zapření, odložení věcí či položení celého těla. Možností jsou opravdu desítky a kreativitě se v tomto případě meze nekladou.

Celý článek na webu DesignMagazin.cz

Zdroj: DesignMagazin.cz