1. ledna 1970

Kancelare.cz: Report trhu za 1.Q 2014

Kancelare.cz: Report trhu za 1.Q 2014

Průměrná požadovaná výše čistého nájmu kancelářských prostor v 1. kvartálu 2014 zaznamenala pokračující pokles resp. jenom minimální nárůst. Vychází to z údajů o trhu kancelářských prostor za 1. kvartál 2014, které zveřejnila Centrální databáze komerčních nemovitostí Kancelare.cz.Kancelare.cz je specializovaný webový portál zaměřený na pronájem kancelářských a skladových prostor (standard A, B a C). Poskytuje aktuální a transparentní údaje o trhu kancelářských prostor

Praha

Výška nájmu volných kancelářských prostor

Průměrná požadovaná výše čistého nájmu (average asking rent) volných kanceláří dosáhla v Praze následující hodnoty:

Při kancelářích standardu A v porovnání s předchozím čtvrtletím byl zaznamenán pokles průměrného požadovaného nájemného ve všech oblastech s výjimkou centra města Prahy, kde byl ale jenom minimální nárůst o 0,1 €/m2/měsíc.

Při kancelářích standardu B byl zaznamenán ještě výraznější pokles průměrného požadovaného nájemného v centru, užším a širším centru města. Pokles se pohyboval od 0,3 po 0,5 €/m2/měsíc. Pokles nájemného, i když jenom mírný, je pro firmy pozitivní správou a mohl by akcelerovat nové negociace a stěhování.Pokles se nevyhýbá ani kancelářím standardu C, které pokračovali v trendu ve všech sledovaných oblastech Prahy. Širší centrum nebylo změřeno.

Brno a Ostrava

Výška nájmu volných kancelářských prostor
Průměrná požadovaná výše čistého nájmu (average asking rent) při kancelářích standardu A, B, C dosáhla tak v Brně jako i Ostravě následující hodnoty:

Při kancelářích standardu A v porovnání se 4. kvartálem 2013 byl v Brně a Ostravě zaznamenán pokles. Brno vykázalo pokles o 0,6 €/m2/měsíc.

Při kancelářích standardu B byl zaznamenán mezikvartální mírný pokles průměrného požadovaného nájemného.


Kanceláře standardu C v porovnání se 4. kvartálem 2013 zaznamenaly opět mírný pokles v Brně i v Ostravě. V Brně se propadly až o 0,8 €/m2/měsíc.