30. října 2017

Kanceláře jako prestiž a symbol statusu

Kanceláře jako prestiž a symbol statusu

Za takzvaný statusový symbol stále vnímá řada firem kanceláře na prémiových ulicích v centru Prahy. Většina z nich má centrum metropole spojené s luxusem, skvělou dostupností i benefity v podobě širokého výběru restaurací, kaváren nebo úřadů a dalších služeb. Dokládají do výsledky průzkumu, který provedla mezinárodní poradenská společnost BNP Paribas Real Estate CR mezi firmami, které sídlí nebo projevily zájem o pronájem kanceláří v Budově Myslbek v ulici Na Příkopě. Celkem se průzkumu zúčastnilo přes 150 respondentů.

Nájemci na umístění kanceláří v centru Prahy nejvýše hodnotí prestiž lokality a vynikající dopravní dostupnost hromadnou dopravou. Stále nebo občas využívá MHD k dopravě do práce více než 80 % zaměstnanců. Právě Myslbek vyhoví díky dostatečně dimenzovaným podzemním garážím pětině ostatních, kteří do zaměstnání jezdí auty.

"S centrem Prahy se chce spojovat specifická typologie nájemců, kterým jde o vynikající a prestižní adresu a také snadnou dostupnost pro klienty. Patří k nim zejména právní a poradenské společnosti, stejně jako centrály velkých obchodních firem," doplňuje Lenka Šindelářová,  vedoucí oddělení poradenství BNP Paribas Real Estate.

Další výhody spatřují zaměstnanci v kvalitním stravovaní, zejména v bezplatné donášce do prostor kanceláří, která bude od dubna vítanou novinkou na Myslbeku. Více než 80 % respondentů navštěvuje v době oběda restaurace v prostorách svých kanceláří či jejich blízkém okolí. Za velký benefit považuje celá polovina dotazovaných také dostupnost služeb poblíž jejich pracoviště.

Další výhodou kancelářských budov na pražských high streets je široké spektrum obchodů s exkluzivními módními značkami a odpočinkovými plochami. Například v Nákupní Galerii Myslbek pravidelně nakupuje pětina z několika set zaměstnanců sousední administrativní části a dalších objektů v okolí.

"Pronájem budov v centru je speciální disciplínou. Samotné prime centrum tvoří z pohledu kanceláří v zásadě několik málo ulic, která naplňují termín prestiž. Vévodí jim právě ulice Na Příkopě. Vedle adresy jsou pro identitu prémiové kanceláře nutností kvalita architektury, dostupnost MHD i auty a především kvalita lokality z hlediska služeb a další nabídky," dodává Eduard Forejt ředitel rozvoje obchodu poradenské společnosti JLL

Vítané jsou i služby přímo budově, kde dotazovaní pracují. Myslbek poskytuje svým nájemcům netradiční benefity v podobě večerních vzdělávacích seminářů s vybranými lektory či hodiny jógy a pilates zcela zdarma. Dle průzkumu by měli pracovníci firem umístěných v centru Prahy do budoucna zájem o nabídku půjčovny kol či soukromé fitness.

"Cvičení, různé kurzy a lekce jsou aktivity vítané hlavně mladšími zaměstnanci. Vytváří se tím komunita nájemců, udržují vztahy a zvyšuje spokojenost pracovníků. Což pomáhá k jejich vyšší loajalitě a motivaci, což je v době komplikované personální situace na trhu cenná přidaná hodnota," vysvětluje Lenka Šindelářová. Budova Myslbek je součástí portfolia investičního fondu, jehož hlavním investorem je Caisse des Dépôts. Asset manažerem nemovitosti je společnost AEW spravující nemovitostní aktiva v desítkách zemí v hodnotě přes 60 miliard EUR.

Ikonická Budova Myslbek s pronajímatelnou plochou 17 000 m2 kanceláří prošla společně s nákupní galerií v roce 2016 u příležitosti 20. výročí provozu výraznou proměnou. Nákladná rekonstrukce zvýšila atraktivitu celého komplexu, který obývají přední firmy jako je Plzeňský Prazdroj, Atalian, JLL, BPV Braun Partners či American Express. Modernizace administrativních prostor obstála i v procesu prestižní certifikace BREEAM.

Zdroj: MYSLBEK