24. srpna 2018

Kancelářskou budovu Polygon na Pankráci koupila pro svůj fond investiční společnost Amundi Czech Republic

Kancelářskou budovu Polygon na Pankráci koupila pro svůj fond investiční společnost Amundi Czech Republic

Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s., dokončila akvizici společnosti vlastnící budovu Polygon na Pankráci v Praze pro svůj KB realitní fond 2. Kancelářský objekt prodala firma Mint Investment, jedna z nejúspěšnějších lokálních nemovitostních skupin. Transakci zprostředkovala přední realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield.

18-08-15 Polygon terrace

Foto: Polygon terasa

KB realitní fond 2 kupuje stabilizované budovy střední velikosti ve špičkových lokalitách. Budova Polygon tato kritéria splňuje a je skvělým doplňkem našeho existujícího portfolia,“ říká Hubert Joachim, zástupce ředitele pro investice do nemovitostí Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s Tento fond je řízen skupinou Amundi Czech Republic a distribuován prostřednictvím Komerční banky.

Polygon je moderní kancelářská budova třídy A ve tvaru lodi situovaná v atraktivní administrativní lokalitě na pražské Pankráci nedaleko dopravního uzlu Pankrác a v blízkosti magistrály a obchodního centra Arkády. V osmi patrech nabízí přes 10 000 m2 kancelářských prostor. Mezi nájemce mimo jiné patří společnosti ATOS, Siemens, Arca Capital, Y-Soft, Hyper Media a Barclays.

Polygon jsme v roce 2014 koupili kvůli jeho umístění v atraktivní kancelářské lokalitě s přímou viditelností z magistrály. Budovu jsme po akvizici zrekonstruovali a pronajali prvotřídním nájemcům. Tím naše práce skončila a projekt jsme se rozhodli prodat dlouhodobému vlastníkovi,“ říká Sebastien Dejanovski, společník Mint Investments.

Pro stejný realitní fond investiční společnost Amundi loni zakoupila také budovu Keystone v Karlíně. Pro KB realitní fond 1 získala mimo jiné budovy Square, City Point a objekt v Pařížské ulici. Pro panevropský fond pak letos pořídila rovněž budovu Praha City Centre.

Společnost Mint Investments spravuje rozsáhlé portfolio nemovitostí, do kterého patří pražské International Business Center nebo společenské a obchodní centrum Breda & Weinstein v Opavě. V průběhu několika posledních let firma koupila, stabilizovala a následně prodala také projekty Palác Euro Astra a Panorama Office Building.

Amundi Czech Republic byla v právní oblasti zastoupena společností White & Case, v technických aspektech firmou Sentient a v korporátních a daňových záležitostech KPMG.

Prodávající firmu Mint zastupovala v právních věcech společnost Wilsons.