29. října 2017

Komplex Podvinný mlýn změnil majitele

Komplex Podvinný mlýn změnil majitele

Kancelářský komplex Podvinný mlýn a Kovanecká v Praze Libni o celkové velikosti 10 950 m2 změnil majitele. Dosavadní vlastník komplexu, nemovitostní fond CPDP2 patřící do finanční skupiny České spořitelny a.s., jej prodal českému privátnímu investorovi. Nový majitel plánuje kancelářský komplex postupně přestavět, modernizovat a využívat převážně pro účely studentského ubytování.

Komplex z roku 1992 tvoří dvě samostatné budovy, které byly dosud využívány jako kancelářské budovy a jež se během 90. let staly také centrálním pracovištěm Burzy cenných papírů Praha, a.s. – Mimoburzovního trhu RM-SYSTÉMU. „Obě budovy by měly projít postupnou přestavbou a modernizací, po jejichž dokončení budou nabídnuty převážně studentům ve formě ubytování. Zčásti pak budou nadále sloužit ke kancelářskému a obchodnímu využití,“ uvedl Marek Votava ze 108 Investment Advisory, která prodej komplexu zprostředkovala.

Budovy se nacházejí na rozhraní ulic Podvinný mlýn a Kovanecká v Praze 9 – Libni v blízkosti stanice metra Českomoravská (B). Jsou umístěny nedaleko sportovní haly Arena Sparta a dalšího multifunkčního sportovního areálu, okolí budov pak tvoří převážně rezidenční zástavba. „Projekt studentského bydlení určeného rovněž pro doktoranty jde výborně v souladu s prostředím, ve kterém se budovy nacházejí a věříme, že místo také celkově oživí,“ dodal Marek Votava. První budova komplexu, budova Podvinný mlýn, je osmipodlažní objekt se čtyřmi podzemními podlažími, který čítá celkovou velikost 8 730 m2. Druhou budovu představuje objekt Kovanecká o čtyřech nadzemních podlažích a velikosti 2 220 m2. Ke komplexu dále náleží pozemek o rozloze 6 144 m2 a celkem 265 garážových a venkovních parkovacích míst.

CEE Property Development Portfolio 2 a.s. (CPDP2) je realitní, investiční a správcovská společnost, která je součástí finanční skupiny České spořitelny, a.s. CPDP2 je holdingovou společností a zároveň hlavním investičním manažerem nemovitostního fondu Czech and Slovak Property Fund BV (CSPF). Investiční strategie CPDP2 a CSPF je od roku 2004 regionálně zaměřena na realitní investice v České republice a na Slovensku, které tvoří nákupní centra, kancelářské a rezidenční projekty. V současné době CPDP2 vlastní, podílí se nebo spravuje několik realitních projektů převážně v České republice.

Zdroj: 108 agency