27. října 2017

Komplex Quadrio oceněnt během CEEQA

Komplex Quadrio oceněnt během CEEQA

Multifunkční projekt Quadrio, za nímž architektonicky stojí studio Cigler Marani Architects, získalo jednu z hlavních cen ve 12. ročníku soutěže CEEQA. Vyhlášení The Central and Eastern Europe Real Estate Quality Awards proběhlo ve Varšavě. Quadrio bylo oceněno v kategorii Overall Building of the Year for the CEE region. Projekt revitalizoval prostor nad pražskou stanicí metra Národní třída. Komplex, který byl otevřený vloni, nabízí obchodní plochy, kancelářské prostory a byty.

Unikátní půdorys s nadstandardním poměrem prosklené fasády umožňuje maximální efektivitu pracovního prostoru bez tzv. hluchých a nevyužitých míst. Denní světlo totiž dopadá téměř na každý metr čtvereční plochy, díky čemuž se na typické patro o čisté pronajímatelné ploše 2 800 m2 vejde až 350 pracovníků. Půdorys a rozmístění technologií navíc usnadňují členění kanceláří, které lze koncipovat jako dělené kanceláře i jako open-space prostory. Nejmodernější technologie spolu s tvarem budovy a efektivitou prostorového uspořádání výrazně ovlivňují provozní náklady. Budova obdržela certifikaci LEED Silver.

Investorem projektu byla skupina CPI. Celková investice dosáhla okolo 3,3 miliardy korun. Nákupní galerie zaujímá dvě podzemní a dvě nadzemní podlaží s obchody o celkové ploše 8 500 m2. V dalších nadzemních podlažích jsou kanceláře o celkové ploše 16 400 m2. Soutěž CEEQA Awards zahrnuje 18 zemí střední a východní Evropy.

Zdroj: CZGBC