27. října 2017

Konsolidace SSI a Czech facility

Konsolidace SSI a Czech facility

Konsolidací na úrovni vlastnické struktury prošli dva významní hráči v sektoru služeb na trhu nemovitostí. Jediným a výhradním majitelem společností Special Service International, spol. s r.o. (SSI) a Czech facility a.s. (Cf) se stal Jan Vodrážka, spoluzakladatel SSI a dlouholetý výkonný ředitel obou firem. Druhý z majitelů, Martin Vodrážka, na základě společné dohody odchází z výkonných funkcí i vlastnické struktury firmy.

Foto: SSI

Vedle Jana Vodrážky na úrovni jednatelů SSI nově stane Radek Škrabal, který patří k dlouhodobým oporám společnosti. Bude působit také jako předseda představenstva v Czech facility.

Foto: SSI

Odborné zkušenosti Radek získal na Masarykově univerzitě v Brně, od roku 1995 pracoval například v řadách Odboru cizinecké policie – Oddělení speciálních činností nebo Ochranné služby Policie ČR – Útvaru ochrany ústavních činitelů. Od roku 2005 působí ve společnosti Special Service International, kde dlouhodobě zastává pozici provozního ředitele.

Má za sebou desítky kurzů a lektorské činnosti v oblasti bezpečnostních auditů, osobní bezpečnosti nebo prevence kriminality. Autorsky se podílel na řadě školících projektů spolufinancovaných EU, například Prevence kriminality a terorismu v hotelovém provozu ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací ČR.

Dalším z nových jednatelů SSI je Ing. Jiří Drbohlav, který se jako výkonný ředitel obou společností ujme operativní řízení. Jiří Drbohlav je uznávaným vrcholným manažerem. Po Janu Vodrážkovi převezme podstatnou část úkolů plynoucích z pozice strategického řízení společností.

Foto:SSI

Jiří s SSI/Cf úzce spolupracuje na externí bázi již druhým rokem, a to hlavně v rámci strategického řízení obou společností. Obecně přichází vybaven roky zkušeností z řízení velkých korporací. Zastával post jednatele Erste Group Immorent ČR s.r.o., před tím pracoval jako regionální ředitel korporátního bankovnictví v ČSOB nebo HVB Bank Czech Republic a.s. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, Hospodářské univerzity ve Vídni (obor kapitálové trhy), European Business School, Schloss Reichartshausen a Bankovní akademie ve Frankfurtu nad Mohanem.

Special Service International letos v polovině listopadu oslaví 25. výročí od založení a za tu dobu se vypracovala mezi nejvýznamnější společnosti v oblasti bezpečnostního managementu a integrovaného facility managementu. V roce 2014 působilo více než 1200 zaměstnanců SSI už na 300 objektech po celé České republice i na Slovensku, a to při obratu 320 milionů korun.

Czech facility vznikla jako úzce profilovaný FM společnosti v roce 2008 – aktuálně má přes 250 zaměstnanců, spravuje více než 200 objektů a vloni tržby dosáhly bezmála 200 milionů korun.

Zdroj SSI