28. března 2018

L’Oréal prodlužuje smlouvu svých logistických prostor v Prologis Park Praha D1 East

L’Oréal prodlužuje smlouvu svých logistických prostor v Prologis Park Praha D1 East

Společnost L´Oréal, přední výrobce kosmetiky, prodloužila nájemní smlouvu svých skladových a kancelářských prostor v Prologis Park Praha D1 East. Prodloužení nájemní smlouvy do roku 2021 zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield.

nevsimal-l-oreal-7-kopie

Pro společnost L´Oréal bylo strategické zajistit umístění skladů v blízkosti dálnice D1 především s ohledem na dostupnost do zemí v rámci regionu, kde společnost operuje. Jsem rád, že se nám pro společnost podařilo vyjednat ty nejlepší podmínky opět v Prologis Park Praha D1 East, odkud společnost operuje již od roku 2005,“ říká Robert Bocker, associate v týmu pronájmu průmyslových prostor ve společnosti Cushman & Wakefield, který společně s Vítem Zdráhalem pronájem kancelářských a skladových prostor zprostředkoval. V Prologis Park Prague East D1 má L´Oréal pronajato 13 750 m2, z toho přes 12 680 m2 jsou skladové prostory.

Prologis Park Praha D1 East, umístěný přibližně 11 km jihovýchodně od Prahy, s dostupností do 15 minut do centra Prahy, je pro svou strategickou polohu klienty velmi často vyhledáván. Z tohoto důvodu má park dlouhodobě pouze 1% neobsazenost. Pro společnost L´Oréal, která funguje v rámci regionu pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, je to zase s ohledem na kancelářskou centrálu v Praze strategické místo.

Lokalita v blízkosti dálnice D1 i příznivé podmínky pro skladování a provoz e-commerce je pro nás důležité hledisko pro logistiku celého regionu. Vzhledem k tomu, že sklad slouží pro distribuci výrobků do všech 3 zemí regionu, je to pro nás nejpřijatelnější lokalita,“ dodává Jaromír Zika, Operation Director pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko ve společnosti L´Oréal.

Společnost L´Oréal, dlouhodobý lídr v oblasti kosmetiky a krásy působí na českém trhu již od roku 1994, přičemž založena byla již před 105 lety.