14. října 2018

Linkcity a Cromwell dokončili první společný projekt: LiNK Hradec Králové

Linkcity a Cromwell dokončili první společný projekt: LiNK Hradec Králové

LiNK Hradec Králové, první z řady plánovaných průmyslových a logistických projektů společností Linkcity Czech Republic a Cromwell Property Group, spouští pouhých 8 měsíců od zahájení stavebních prací svůj provoz.

LiNK_Hradec_Kralove_vizu_1_

Foto: Vizualizace logistického parku LiNK Hradec Králové autor: Linkcity

Do nového areálu se již stěhují jeho nájemci. Celkem 88 % parku je obsazeno společnostmi Dachser a Gebrüder Weiss – předními poskytovateli logistických služeb. LiNK Hradec Králové se nachází v industriální zóně Pouchov a nabízí cross-dock terminál s 8 376 m2 pronajímatelných ploch. Pouze 1 300 m2 zůstává k dispozici potenciálním nájemcům. Další správu nemovitosti převezme Cromwell Property Group, investiční a strategický partner Linkcity.

Výstavba areálu LiNK Hradec Králové probíhala pod taktovkou naší sesterské společnosti VCES. Prefabrikovanou nosnou konstrukci logistické haly dodala její Divize PREFA a díky tomu bylo možné výstavbu realizovat ve velmi krátkém čase. Použitá řešení i technologie byly zvoleny s ohledem na získání zeleného certifikátu BREEAM na úrovni Very Good. Objekt je díky tomu nejen ohleduplný k životnímu prostředí, ale šetří i náklady našich nájemců,“ komentuje David Labardin, generální ředitel společnosti Linkcity Czech Republic, a dodává: „V průmyslovém segmentu střední a východní Evropy vidíme do budoucna pro Linkcity další možnosti růstu a úspěšná realizace v Hradci Králové nám ukazuje, že dokážeme velmi dobře uspět i ve zcela odlišném typu developmentu, než je náš tradiční rezidenční. Zájem našich nájemců o projekt v Hradci Králové je pro nás významným povzbuzením a aktuálně prověřujeme možnosti dalšího rozšíření logistického parku. Tento projekt je také prvním stavebním kamenem strategického partnerství s investiční skupinou Cromwell Property Group a otevírá nám další perspektivy budoucí spolupráce.“

Karol Pilniewicz, ředitel Cromwell Property Group pro střední a východní Evropu k tomu uvádí:
„LiNK Hradec Králové je prvním z řady plánovaných developerských projektů, které těží z budoucího hospodářského a infrastrukturního růstu v regionu střední a východní Evropy. Rozhodujícím faktorem pro investice do těchto projektů je pro nás zajištění dostatečného počtu budoucích nájemců.“

I to představuje jeden z důvodů, proč byl projekt LiNK Hradec Králové připravován ve spolupráci s nájemci. Díky tomuto přístupu bylo navíc možné vytvořit logistická řešení šitá na míru jejich požadavkům. Pro společnost Dachser byl například přizpůsoben půdorys haly a upravena její nosná konstrukce tak, aby bylo možné navýšit počet nakládacích doků o 30 %. Součástí nestandardního řešení jsou i venkovní komory s integrovanými nakládacími můstky, které Dachser použil v ČR vůbec poprvé.

 

Linkcity Czech Republic a. s. je členem stavebního koncernu VCES a mezinárodní developerské sítě Linkcity, která patří do skupiny Bouygues [čti Bujk]. Linkcity se zaměřuje na projektování, výstavbu, financování a údržbu komerčních nemovitostí v 9 zemích západní a střední Evropy včetně České republiky a Slovenska. Využívá přitom pevného zázemí globální společnosti, které kombinuje s výbornou znalostí lokálních trhů. V oblasti rezidenční výstavby v České republice dosud realizovala více než 1 000 nových bytů v projektech, jako je například Rezidence Chrudimpark, Oáza Michle, Top House Wellnerova v Olomouci nebo Bytový dům Harfa v Praze. V současnosti společnost rozšiřuje své developerské aktivity o průmyslové a logistické projekty. Pod značkou LiNK Logistic Industry byl již dokončen logistický areál LiNK Hradec Králové a v nejbližších letech vznikne v České republice a na Slovensku dalších více než 170 000 m2 průmyslových a logistických nemovitostí v blízkosti velkých měst – Olomouc a Nitra - s využitím inovativních nástrojů a moderních řešení v souladu se současným trendem automatizace a udržitelné výstavby. Stovky tisíc metrů čtverečních průmyslových a logistických nemovitostí budou následovat.

Cromwell Property Group je skupina zabývající se investicemi do nemovitostí a jejich správou. Působí ve třech světadílech a opírá se o celosvětovou základnu investorů. K 31. prosinci 2017 měla v Austrálii, Novém Zélandu a Evropě ve své správě majetek v celkovém objemu 7,3 miliardy eur. Cromwell nabízí globální platformu zcela komplexních služeb správy investic s plně integrovanou kapacitou nemovitostí a správou aktiv.

Cromwell má po celé Evropě ve své správě aktiva ve výši 4 miliard eur ve formě nemovitostí a investičních prostředků v rámci svých fondů a zmocnění, zahrnujících přibližně 260 nemovitostí a 3 100 nájemců. Silnou stránkou skupiny jsou hluboké odborné znalosti místních realitních trhů, které Cromwell získává od více než 200 zaměstnanců pracujících ve 20 kancelářích ve 12 evropských zemích.

Ilustrační foto: LiNK Hradec Králové​