8. srpna 2018

Linkcity zrevitalizuje areál bývalých bubenečských papíren v Praze 6 a postaví zde 200 nových bytů

Linkcity zrevitalizuje areál bývalých bubenečských papíren v Praze 6 a postaví zde 200 nových bytů

Linkcity, zkušený developer a člen mezinárodní skupiny Bouygues Construction Group, pokračuje ve svém započatém trendu revitalizace městských brownfieldů a jejich proměnu v moderní rezidenční bydlení.

Papirna_Bubenec_k_180613

Foto: Interiér Papírna Bubeneč

Po úspěšném projektu Rezidence centrum Radotín, který byl realizován v úzké spolupráci s MČ Praha 16, uvádí na trh nový rezidenční projekt v Praze 6. V těsném sousedství parku Stromovka vznikne pod názvem Papírna Bubeneč ve čtyřech etapách celkem 200 bytových jednotek a 4 430 m2 komerčních ploch, ideálních pro obchody, restaurace, kanceláře i pořádání konferencí. Součástí celého projektu bude i mateřská školka a nový park přímo uprostřed areálu. Nová výstavba bytových domů naváže na citlivou rekonstrukci stávajících historických prostor bubenečských papíren v lokalitě Císařského mlýna a vytvoří moderní bydlení s nevšední atmosférou. Projekt odstartuje ještě letos na podzim, předpokládaný termín dokončení 1. etapy je v roce 2020. Předprodej prvních 79 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk do 5+kk s vlastním balkonem či terasou byl právě zahájen.

Původně vzkvétající areál bubenečských papíren od definitivního ukončení výroby v roce 1962 postupně chátral a svým neutěšeným vzhledem kazil dojem z celého okolí. Proto velmi vítáme, že se po čtyřech letech intenzivních příprav a práce na projektu můžeme podílet na kompletní proměně území. Minulost a originální architektonické prvky dodávají místu unikátní atmosféru, kterou chceme podtrhnout citlivou rekonstrukcí historických budov a doplnit novou výstavbou. Uzavřený areál, který po desítky let tvořil jen neprostupnou bariéru na severním vstupu do parku Stromovka, se díky tomu konečně otevře veřejnosti,“ říká David Labardin, generální ředitel společnosti Linkcity Czech Republic.

Projekt Papírna Bubeneč je výjimečným příkladem komplexní rekonstrukce pražského brownfieldu, kde se snoubí historie s moderní architekturou. Jedinečné objekty původního Císařského mlýna zůstanou i nadále jádrem celého areálu a poskytnou služby a občanskou vybavenost pro celou rodinu, zatímco nové budovy nabídnou luxusní a příjemné bydlení obklopené zelení a vodními plochami. Kromě klasických komerčních prostor a kanceláří nabídne projekt svým obyvatelům i školku, kulturní sál, sportovní zařízení a také novou autobusovou linku vedoucí areálem a spojující Dejvice s Holešovicemi.

Za návrhem Papírny Bubeneč stojí architektonické studio Headhand architekti. Projekt je realizován s využitím BIM technologie.

Praha 6 je tradiční a vyhledávanou rezidenční lokalitou. Nabízí komplexní zázemí a občanskou vybavenost pro rodinné bydlení s dostatkem škol, obchodů, restaurací a kaváren. Nedaleko projektu se nachází park Stromovka, zoologická a botanická zahrada

i řada cyklostezek. Cesta do centra města nezabere více než 10 minut jízdy.