30. října 2017

Logistický park P3 Prague je populární

Logistický park P3 Prague je populární

Ještě před rokem existoval logistický park P3 Prague D11 jen na papíře a dnes se odsud zásobují potravinové řetězce a distribuuje nábytek. První dvě budovy vytvořené z části na míru pro společnosti Exiteria a FM Logistic mají dohromady 60 000 m2. Patří zároveň k těm největším v parku a tvoří tak více než třetinu jeho celkové rozlohy. Na zbývajících pozemcích lze ještě postavit osm budov. Celková užitná plocha po jeho dokončení naroste na 155 000 m2.

Park, který se nachází v sousedství dálnice D11 a 8 km od obchodního centra Černý Most, poskytuje distribuční i výrobní prostory na míru. „Park P3 Prague D11 je populární především díky své strategické poloze na okraji Prahy ve směru na severovýchod Čech a dále na jih Polska. Plánujeme zde další výstavbu na míru, nabízíme jednotky od 3 000 do 26 000 m2,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

První budova byla postavena v první polovině minulého roku na míru společnosti Exiteria, která zde využívá plochu 10 000 m2. Druhou polovinu haly si pronajal Penny Market.

Na přelomu loňského a letošního roku byla dokončena další budova, o kterou se dělí čtyři nájemci. Tím největším je poskytovatel smluvní logistiky FM Logistic, který na 17 000 m2 skladuje zboží pro společnost Nestlé. Také proto má hala chlazenou část pro potraviny, kde se stabilně udržuje teplota na 16 °C. Náklady na vytápění pomáhá šetřit zesílený fasádní panel a izolované můstky. Osvětlení v budově zajišťují LED technologie. Budova má atraktivní světlou výšku 12 m, díky čemuž disponuje větší skladovací kapacitou než je běžné.

„Snižování ekologické zátěže je jednou z významných priorit společnosti Nestlé. Nové skladovací prostory nejen šetří energii, ale díky vhodné poloze snížíme i uhlíkovou stopu při přepravě výrobků zákazníkům,“ říká Stanislav Martínek, ředitel divize Supply Chain ve společnosti Nestlé. Štěpán Ladányi, obchodní ředitel FM Logistic, k tomu dodává: „Snažíme se, i ve spolupráci s partnery, navrhovat našim klientům taková řešení, která jsou v souladu s jejich politikou, i pro nás je odpovědnost k životnímu prostředí jedním z pilířů dlouhodobé strategie“.

Provozní zázemí pro své prodejny tu má také obchodní řetězec LIDL, který zde využívá plochu 5 000 m2 a jen o něco menší prostory (4 700 m2) má turecká společnost Ekol Logistics specializující se na intermodální přepravu z Íránu a Turecka do Evropské unie a zpět. Na český trh vstoupila v dubnu loňského roku a v parku P3 Prague D11 má své oficiální sídlo. V budově 1 je k dispozici ještě 13 000 m2 plochy pro potenciální zájemce.

Nedaleko parku P3 Prague D11 se nachází další úspěšný park P3 Prague Horní Počernice, který je svým retailovým charakterem a zároveň lokací na okraji hlavního města Prahy unikátem mezi logistickými parky v České republice. Tyto dva parky tak poskytují pro řadu klientů skvělou synergii skladování a prodeje.
Zdroj: P3