27. října 2017

Máte obavy z údržby terasy?

Máte obavy z údržby terasy?

Množství kanceláří - a nemusí to být práVé home office - disonuje terasou - a opät, nemusí to být jenom pro kuřácké pauzy. Po celém světě začínají být čím dál populárnější tzv. kompozitní terasy, které kromě dřevěné složky obsahují i složku plastovou. Díky tomu jsou kompozitní terasy od výrobce WPC – WOODPLASTIC a.s. odolnější vůči klimatickým i dalším vnějším vlivům, trvanlivější, bezpečnější a téměř bezúdržbové vzhledem ke klasickým terasám dřevěným.

WPC neboli wood-plastic composite je název pro materiál, který je vyráběný ze dřevěné a polymerové složky. Produkty WoodPlastic® od tuzemského výrobce WPC – WOODPLASTIC obsahují 60 % dřeva (dřevěných pilin) a 40 % polymeru HDPE (high-density polyethylen). Jsou tak ekologicky šetrné a zdravotně zcela nezávadné. Tento poměr přináší ideální vlastnosti výsledného materiálu. Technologie výroby materiálu byla vyvinuta před více než třiceti lety v Severní Americe. „Hlavní myšlenkou byl vývoj dokonalého materiálu, který zachovává na pohled i na dotek příjemné vlastnosti dřeva, ale zároveň minimalizuje veškeré jeho nežádoucí vlastnosti, je bezpečný, trvanlivý a nenáročný na údržbu. A to platí i dodnes,“ říká Zuzana Kruckáze společnosti WPC – WOODPLASTIC.

Úspora peněz za údržbu terasy

Terasy z WPC materiálu mnohem lépe odolávají mrazu, sněhu, slunečnímu záření a povětrnostním vlivům než klasické dřevěné terasy. V zimě je nemusíte přikrývat plachtou, v létě stačí omýt mýdlovou vodou a vymést nečistoty ze spár mezi prkny, a to kvůli odtoku vody. Na rozdíl od dřevěných teras, které je třeba pravidelně oživovat olejem nebo barvou, ušetří terasy z WPC materiálu uživatelům peníze i čas na údržbu. Terasy jsou rovněž odolné proti hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu.

Už žádné riziko uklouznutí nebo třísky

„Díky příměsi zdravotně nezávadného plastu se nám u WPC teras nestane, že bychom se potkali se štěpem nebo třískou, tak jako se běžně může stát u dřevěné terasy. Protiskluzový povrch stejně jako odolnost vůči chlorované i slané vodě pak jistě ocení majitelé bazénů,“ upozorňuje produktový a technický manažer společnosti WPC – WOODPLASTIC Petr Hromek. Vzhledem k tomu, že se WPC prkna pokládají na rošty metodou skrytých klipů, lze terasu jednoduše nainstalovat i svépomocí.  Díky této technologii navíc člověk zcela eliminuje rizika vyplývající z vyčnívajícího vrutu či hřebíku. Rošty lze postavit rovnou na původní podklad – třeba na původní dlažbu nebo beton. WPC podlahy naleznou uplatnění i na balkónech nebo lodžiích, kde se používají nižší rošty oproti venkovním terasám.

Ryze česká výroba se zárukou až 25 let

Všechny produkty WoodPlastic® se vyrábějí v Česku v licenci Strandex®, USA, se zárukou až 25 let. Uživatelé si mohou dle vlastních požadavků vybrat z řady různých povrchů a barevných úprav plných terasových i plotových prken. Výroba je možná také v délce na míru.

Výhody kompozitních teras od společnosti WPC – WOODPLASTIC a.s.?

1. Žádné natírání a minimální údržba – úspora nákladů na údržbu oproti dřevěným terasám.
2. Dlouhodobá životnost a záruka až 25 let.
3. Odolnost vůči hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu.
4. Vysoká odolnost vůči mrazu, sněhu, chlorované i slané vodě a UV záření – barevná stálost.
5. Bezpečný protiskluzový povrch i za mokra
6. Bez třísek, štěpů a nebezpečných vrutů.
7. Žádné toxické látky.
8. Na pohled i na dotek téměř nerozeznatelnost od dřeva.
9. Výběr z velké řady originálních povrchů a barev
10. Jednoduchá montáž i demontáž, možnost instalace na původní starý povrch.

Kromě odolných kompozitních teras má firma WPC – WOODPLASTIC a.s. ve svém portfoliu i celou řadu plotů, které jsou rovněž vyrobeny z univerzálního materiálu WPC.

Co je WPC?

WPC je uměle vytvořené "dřevo", složené ze 60 % z dřevité moučky doplněné polymerem, což poskytuje optimální poměr mezi těmito dvěma surovinami. To eliminuje nežádoucí vlastnosti dřeva (hniloba, plísně, napadení hmyzem, změna barevnosti, sesychání, kroucení, nerovnosti, třísky, negativní vliv slunce, mrazu, vody atd.) a na druhé straně podtrhuje vizuální efekt dřevěného povrchu.

Zdroj a foto: WoodPlastic