30. října 2017

Město ve městě: BB Centrum a Waltrovka

Město ve městě: BB Centrum a Waltrovka

Hlavním smyslem setkání s tématem „Město ve městě: BB Centrum a Waltrovka pohledem architekta a developera“ bylo podrobně představit dva významné pražské projekty nejen z hlediska nabídky nových administrativních a rezidenčních ploch v Praze, ale zejména z pohledu urbanistického, návazné občanské vybavenosti a dopravní dostupnosti projektů.

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde

passerinvest logo

Za projekt multifunkčního areálu BB Centrum na Praze 4 se diskuze zúčastnili Radim Passer (předseda představenstva PASSERINVEST GROUP), Jan Aulík, dvorní architekt BB Centra (Aulík Fišer architekti), za projekt Waltrovka pak hovořil Petr Palička (Managing director Penta Investments) a Jakub Cigler (Jakub Cigler Architekti). Zajímavá diskuze proběhla v listopadu v prostorách Společenského centra Bethany v pražském BB Centru.

Radim Passer, zakladatel a předseda představenstva PASSERINVEST GROUP, developer projektu BB Centrum, se ve svém příspěvku zaměřil zejména na důležité propojení komerčních a rezidenčních ploch s nabídkou obchodů a služeb v docházkové vzdálenosti, s možnostmi vzdělávání a kulturního vyžití, sportování a relaxací. To vše prezentoval na současné podobě BB Centra, jehož součástí jsou dva parky, školka, škola, dětská hřiště a sportoviště, restaurace, kavárny, pošta, lékárna a mnohé další služby.

Petr Palička, Managing director Penta Investments, představil budovaný projekt Waltrovka a plánované skloubení administrativních a rezidenčních ploch a služeb navázaných na jejich nájemce, majitele, obyvatele z okolí či širokou veřejnost. Společně se shodli na potřebě diskuze mezi developerem a příslušným státním orgánem od prvních kroků přípravy projektů. Tato komunikace by pak měla vést k budování společného projektu ve všech aspektech a nebude tak pouhou developerem postavenou budovou bez dalších návazných služeb pro potřeby uživatelů i obyvatele z okolí. Setkání se zúčastnilo na 60 posluchačů z oblasti realit a developmentu, přítomni byli i zástupci médií a odborná veřejnost.

Zdroj: PASSERINVEST GROUP, a.s.

Aktivní nabídky společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s. najdete zde