29. října 2017

Metronom pronajatý na 90 procent

Metronom pronajatý na 90 procent

Moderní administrativní komplex Metronom Business Center developera HB Reavis získal dalšího nájemce. Mezinárodní biofarmaceutická společnost AbbVie, která se věnuje výzkumu a vývoji nových léků, se přestěhovala ze svého dosavadního sídla na Evropské ulici do prémiových kanceláří HB Reavis v Praze 5. K dispozici bude mít prostory o velikosti 1 600 m2. Po nedávném rekordním pronájmu 24 900 m2 společnosti SAP je budova Metronomu obsazena z více než 90 %.

AbbVie vznikla v lednu 2013 oddělením od společnosti Abbott. Využívá špičkové biotechnologie a dlouholeté odborné znalosti k výzkumu a vývoji inovativních moderních léčiv, které pomohou řešit celosvětově nejzávažnější onemocnění. Společně se svou dceřinou společností Pharmacyclics zaměstnává celosvětově přibližně 28 000 lidí a prodává své léky ve více než 170 zemích světa.

Petr Herman, ředitel HB Reavis v České republice, uvedl: „Komerční úspěch Metronomu jednoznačně potvrzuje, že technologicky vyspělé a trvale udržitelné kancelářské nemovitosti, které architektonicky odpovídají charakteru lokality, jsou přesně tím, co mezinárodní renomované společnosti jako AbbVie či SAP hledají.“

Metronom Business Center se nachází u stanice metra Nové Butovice a tvoří jej tři propojené budovy, které v horních patrech doplňují terasy. Je držitelem certifikátu BREEAM Excellent, disponuje třemi podzemními podlažími pro parkování 533 aut a jízdních kol, k dispozici je i nabíjecí stanice pro elektromobily. Díky výstavbě Metronom Business Center došlo k výrazné proměně zanedbaného okolí stanice metra Nové Butovice, kterou nyní obklopuje parková a relaxační zóna s udržovanou zelení.

V Metronomu je zájem i o maloobchodní prostory, které se rychle zaplňují, takže v současnosti zbývají pouze dvě malé jednotky z celkem 2 135 m2 retailových ploch. Aktuálně je v provozu drogerie Rossmann, kavárna s cukrárnou, restaurace Gourmet House a lékárna. K otevření dalších jednotek, mezi kterými bude například několik různých konceptů restaurací jako The PUB a Green Factory, dojde v průběhu několika málo týdnů.

Zdroj: CrestCom / HB Reavis