30. října 2017

MSD rozšiřuje globální IT hub v Praze

MSD rozšiřuje globální IT hub v Praze

​"Rozhodnutí MSD dále rozšířit svůj IT hub v Praze jen potvrzuje dlouhodobější trend, že Praha je pro zahraniční společnosti velmi zajímavá pro rozšiřování svých kanceláří. Může nabídnout nejen kvalitní pracovní sílu, silnou infrastrukturu, znamenité podmínky pro život, ale i technologicky vyspělé kancelářské budovy," uvádí Petr Kareš, vedoucí oddělení Tenant Representation JLL, jehož tým MSD v jednáních o pronájmu zastupoval.

"Jsme velmi spokojeni s talentovanými lidmi zabývajícími se IT technologiemi zde v Praze a jejich vášní pro naše poslání, kterým je zlepšování životů lidí na celém světě," řekl Richard Branton, MSD viceprezident a CTO. "Po úspěchu našeho pražského IT hubu chceme rozšířit náš tým o další softwarové inženýry, projektové manažery a pracovníky IT provozu."

Pražský IT hub, do kterého MSD investovalo více než miliardu korun, se zabývá softwarovým inženýrstvím, IT provozem, digitálním marketingem, vytváří matematické modely a business analýzy a zkoumá využití mobilních technologií ve zdravotnictví. Vznikají zde podnikové aplikace pro řízení prodeje, výroby, výzkumu a vývoje léků, ekonomiky společnosti či manažerského a projektového řízení. Centrum zaměstnává více než 500 lidí a sídlí od začátku roku 2015 v budově Riverview, postavené společností Skanska Property Czech Republic.

Výstavba nového administrativního projektu Five opět od společnosti Skanska Property Czech Republic vstupuje do závěrečné třetiny. Five se nachází v přilehlé ulici, v místě bývalé tramvajové vozovny. Z celkové nájemní plochy 14 400 m2 MSD obsadí zhruba polovinu budovy.

Zdroj: JLL