1. ledna 1970

Nájemní aktivity Avestus Real Estate

Nájemní aktivity Avestus Real Estate

Avestus Real Estate zaznamenává v první polovině tohoto roku dramatický nárůst nájemních aktivit v regionu střední Evropy. Celková poptávka od nájemců dosahuje přes 23 000 m2, což je nevyšší úroveň od čtvrtého čtvrtletí v roce 2008 a představuje 20% nárůst v porovnání se čtvrtletním průměrem za období posledních pěti let.

Nejvyšší procento nových nájemních aktivit pochází z klíčového portfolia kancelářských projektů Avestus Real Estate v regionu CEE, do kterého patří Explora Business Centre v Praze, Enterprise Park v Krakově, IBC ve Varšavě a Bank Center Budapešť. Tyto pronájmy potvrzují trvající zájem nájemců o vysoce kvalitní kancelářské prostory. Nejlepšího výsledku se podařilo dosáhnout v Bank Centre v Budapešti, kde byla v tomto roce jménem společností GLL a Allianz pronajata celá plocha nového kancelářského prostoru o velikosti 4 375 m2. Budapešť je i nadále velmi složitý trh a dosáhnout takovéhoto výsledku v nájemní strategii demonstruje znalost a schopnosti projektového týmu.

Polsku Avestus Real Estate také zaznamenal úspěšný start, v současné době zde pronajímá přes 15 600 m2 nových kancelářských prostor. Většina tohoto prostoru se nachází v úspěšném projektu Enterprise Park v Krakově a nyní Avestus Real Estate zahajuji druhou fázi tohoto projektu díky úspěšnému předjednaní nájemních smluv.

“Trh v regionu CEE nadále představuje značné výzvy a stále vykazuje negativní schopnost absorpce ve většině velkých měst v porovnání s nabídkou nových projektů. Nicméně správný produkt a správný přístup podporují zlepšující se kondici trhu napříč celou střední Evropou a úroveň aktivit narůstá. Navíc, díky nedostatku spekulativních kancelářských projektů kategorie A nabídka v regionu CEE poklesla a na trhu tedy zůstávají klíčové projekty, jako jsou Explora Business Centre, Bank Centre a Enterprise Park, po nichž je vyšší poptávka. Současný pozitivní trend v naší nájemní politice nereflektuje výsledek pouze jedné nebo dvou větších nájemních smluv, ale pokrývá všechny požadavky s více jak 30 dokončenými smlouvami v prvních pěti měsících tohoto roku,” řekl Roger Dunlop, výkonný ředitel Avestus Real Estate v regionu CEE.

Zdroj a foto: Avestus Real Estate