12. září 2018

Náměstí Brumlovka ovládla Latinská Amerika

Náměstí Brumlovka ovládla Latinská Amerika

Náměstí Brumlovka v pražském multifunkčním areálu BB Centrum ovládla Latinská Amerika nejen svými rytmy, ale i dobrým jídlem. Chutě a vůně Argentiny, Brazílie, Kuby, Chile či Mexika se propojily a zaplnily skoro celé BB Centrum. V odpoledních hodinách se pak volné prostranství před budovou BRUMLOVKA proměnilo ve velký taneční parket, kde se zájemci mohli v rámci workshopu naučit kroky kubánského tance Salsa.

BB Centrum_namesti Brumlovka_trhy

Foto: Pravidelné páteční trhy na náměstí Brumlovka v BB Centru

Náměstí Brumlovka bylo slavnostně otevřeno v červnu letošního roku na místě původního parkoviště. Od tohoto okamžiku se na něm uskutečnilo hned několik volně přístupných kulturních akcí pro veřejnost a byly zahájeny pravidelné páteční trhy. Každý pátek se od 8 do 17 hod. promění náměstí na tradiční trhy, kde místní dodavatelé nabízí např. pečivo slané, sladké či bezlepkové, mléčné výrobky, vajíčka, uzeniny, ovoce, zeleninu a čerstvé květiny. Trhy budou probíhat i v zimním období, kdy se plynule promění sezónní nabídka na vánoční.

I v nejbližších dnech je program na náměstí opravdu nabitý. Bude se zde konat např. dětské zábavné odpoledne, kde v úterý 4. září od 14 do 19 hod. bude pro děti připraven skákací hrad a různé hry, nebo ve středu 12. září od 17 hod. se náměstím rozezní koncert jazzové zpěvačky Michaely Jonczy s doprovodem. Úterky 18. a 25. září od 11 do 13:30 hod. budou patřit živé hudbě k poslechu. Cestovatelský večer proběhne ve středu 19. září od 17 hod. a další středu 26. září si návštěvníci užijí
od 11 do 19 hod. podzimní vinobraní.

Ilustrační foto: Akustický koncert Pavla Horejše s kapelou v rámci hudebních akcí na náměstí Brumlovka v BB Centru