17. března 2021

Nemovitosti ve světě po pandemii: proč se opět stanou jasnou hvězdou investičního nebe

Nemovitosti ve světě po pandemii: proč se opět stanou jasnou hvězdou investičního nebe

Klíčoví zástupci CB Property Investors Podfondu představí aktuální tržní trendy během veřejného online webináře 24. března

Crowdberry_KLM

Foto: Crowdberry KLM

CB Property Investors Podfond, nemovitostní fond kvalifikovaných investorů regulovaný a dozorovaný Českou národní bankou, zprostředkovává specifický způsob investování do realit napříč segmenty v České republice a na Slovensku. Záměrem fondu, jenž se soustředí na investice s přidanou hodnotou, je dosáhnout nadprůměrné návratnosti 10+ % p.a. Představuje tak vhodnou volbu pro investory zvažující rozšířit svá portfolia o české či slovenské nemovitosti.

Zatímco nynější pandemická situace urychlovala vývoj e-commerce, retailové parky v regionu CEE projevily odolnost vůči omezením plynoucím pro klasický kamenný maloobchod. V loňském roce tak patřily k výnosnějším typům nemovitostí. Zájem o investice do nich navíc sílí. Retailové parky mají vyšší provozní flexibilitu, z podstaty se jedná o otevřený, částečně venkovní nákupní koncept, výhodou je i jejich lokalita s dobrou dostupností pro nakupující s prostorným parkingem. Design a plocha prodejen v nich adaptibilitou odpovídají požadavkům maloobchodníků využívajících omnichannelový model prodeje.

Dalším sektorem, který nabízí atraktivní investiční příležitosti, opět především vlivem expanze e-commerce, jsou logistické nemovitosti. E-commerce společnosti shánějí pro svůj provoz nové prostory, což v uplynulých pěti letech několikanásobně zvýšilo návratnost investic do logistické výstavby jak v České republice, tak na Slovensku. Příznivý vývoj je patrný i na trhu s rezidenčními nemovitostmi, kde poptávka po bydlení převyšuje nabídku – a kvalitní projekty s dobrými dispozicemi a atraktivním designem potvrzují pozici investičního cíle ideálního pro vložení a zhodnocení prostředků.

Ve všech třech kategoriích CB Property Investors aktivně vyhledává příležitosti s očekávaným investičním výnosem přesahujícím tržní průměr. „Těší nás, že můžeme otevírat dveře k investicím i soukromým investorům a investičním společnostem, pro které by jinak zůstaly zavřené. Trhem s nemovitostmi se v Crowdberry dlouhodobě zabýváme a navzdory různým faktorům, například aktuální pandemické krizi, vnímáme, že je zde pořád řada projektů spojujících skvělý výnosový potenciál s dobře zvladatelným rizikem. Naším cílem je vytvořit produkt, který z investorů dělá aktivní hráče a zprostředkuje jim unikátní pohled na celé investiční prostředí – ne vytvořit další ‚nezáživný‘ nemovitostní fond,“ říká Omar Sattar, výkonný ředitel divize nemovitostí v Crowdberry.

„Součástí naší strategie je v některých případech zasáhnout do hmotného charakteru budov – zmodernizovat jejich podobu či interiérové systémy. Pak budeme mít možnost prostřednictvím kapitálové investice pozitivně ovlivnit působení nemovitostí na životní prostředí, například snížením emisí skleníkových plynů, a vytvořit na domácí scéně prostor pro rozvoj udržitelných technologií i myšlenek,“ dodává.

Webinář pod vedením Petera Bečára, partnera Crowdberry, a právě Omara Sattara se uskuteční ve středu 24. března od 17:00. Určený je všem zájemcům, kteří chtějí nahlédnout za oponu realitního trhu či zvažují vstup do světa investic prostřednictvím realitních fondů. Virtuální setkání přinese zajímavé informace o trendech v investování do nemovitostí a poskytne účastníkům přehled prvních kroků pro orientaci v investičním prostředí. Jeho součástí bude také představení příkladů transakcí a referencí CB Property Investors Podfondu a jeho právního regulačního rámce.

Zájemci se mohou k webináři připojit prostřednictvím tohoto odkazu: Webinář s CB Property Investors: Objevte novou možnost investování do nemovitostí.

O Crowdberry

Crowdberry a.s. je přední investiční platforma pro alternativní investice na území České republiky a Slovenska s pobočkami v Praze, Bratislavě a v Košicích. Platforma byla založena v roce 2015 ve spolupráci s Tatra banka Private banking. Funguje jako profesionální digitální tržiště pro podnikatele a soukromé investory za účelem poskytnout atraktivní investiční příležitosti a podpořit růst inovativních českých a slovenských společností. K dnešnímu dni prostřednictvím Crowdberry investovalo víc než 3 500 soukromých a institucionálních investorů kapitál přesahující hodnotu 30 milionů eur. Platforma zaujímá inovativní, na rychlý růst zaměřený přístup k podpoře novátorských, dynamických společností, díky němuž realizovala investice již do 19 firem jako GymBeam, Footshop, Isadore Apparel, SeniorHouse, Boataround, AKULAR, Ecocapsule, Sensoneo a dalších.

Na Slovensku je aktivní také její dceřiná společnost CB Investment Management spravující fond růstového kapitálu s hodnotou přes 23 milionů eur investující do mladých firem s globálním potenciálem.

V listopadu 2020 registrovalo Crowdberry fond kvalifikovaných investorů CB Property Investors Podfond. Záměrem fondu je v průběhu následujících tří let realizovat investice do nemovitostí ve výši 30 milionů eur a spravovat portfolio v celkové hodnotě přesahující 75 milionů eur. CB Property Investors Podfond se soustředí na investice s přidanou hodnotou napříč nemovitostními kategoriemi. Cílem je zajištění nadstandardní návratnosti 10+ % p.a. pro investory hledající zajímavé příležitosti a se zájmem podílet se na zvyšování hodnoty tuzemských nemovitostí.