27. října 2017

Neovia Logistics Services v PPP-Jirny

Neovia Logistics Services v PPP-Jirny

Prologis oznámil, že podepsal novou pětiletou nájemní smlouvu na 12 077 m2 distribučních a kancelářských prostor s belgickou pobočkou společnosti Neovia Logistics Services LLC v Prologis Park Prague-Jirny.

Očekává se, že Neovia, globální smluvní logistická společnost, zahájí svou činnost v budově 1 ve čtvrtém čtvrtletí. „V rámci pražského trhu jsme svědky značného přílivu a expanze firem. Prologis se nadále zaměřuje na poskytování odborných znalostí a zdrojů, které pomohou těmto podnikům optimalizovat operace v regionu,“ řekla Pavlína Plášková, leasing manager Prologis pro Českou republiku, „Prologis Park Prague-Jirny je mezi našimi současnými a novými zákazníky vzhledem ke své poloze ve středu distribučních cest velmi oblíben. Jsme rádi, že park dosahuje plné obsazenosti.“

Prologis Park Prague-Jirny je moderní distribuční park, který v současné době sestává z 211 000 m2 distribučních a kancelářských prostor. Další dvě budovy na míru o celkové rozloze 31 000 m2 a 13 000 m2 jsou ve výstavbě a třetí smlouva na stavbu budovy na míru o rozloze 28 830 byla nedávno podepsána s nadnárodní maloobchodní společností Globus, která zde zdvojnásobí své současné prostory. Park se nachází 8 km východně od Prahy s přímým přístupem k dálnici D11, která umožňuje efektivní distribuci na místní trhy i do sousedních zemí.

Společnost je aktivní na trzích pěti zemí střední a východní Evropy a s portfoliem sestávajícím ze 4,2 milionů m2 je Prologis vedoucím poskytovatelem distribučních prostor ve střední a východní Evropě (k 31. březnu 2015).

Zdroj: Prologis