27. října 2017

Nile House získal platinový LEED

Nile House získal platinový LEED

Budova Nile House, která je součástí projektu River City Prague v Praze 8 – Karlíně vlastněném společností CA Immo, získala první platinovou certifikaci „LEED for Existing Building: Operation and Maintanance”, tedy certifikaci pro již stojící budovy, v České republice. Tým oddělení správy nemovitostí společnosti JLL poskytl nezbytnou podporu a koordinaci podkladů i celého procesu certifikace.

Při procesu certifikace působí JLL jako koordinátor zúčastněných stran, tedy vlastníka budovy, facility manažera a konzultanta. Ve spolupráci s konzultantem, který celý certifikační proces řídí, JLL kontroluje a upravuje dodané materiály a podklady pro certifikační autoritu i podklady od všech externích dodavatelů a nájemců certifikovaných budov. Zároveň JLL z titulu property manažera objektu koordinuje všechny dílčí akce - například audit energetických systémů budovy, audit kvality úklidu, audit odpadového hospodářství či nejrůznější dotazníkové akce. V neposlední řadě zajišťuje také, aby byly dodány včas a správně všechny technické a provozní podklady, a zároveň některé podklady zpracovává a dodává.

Emmanuel Gluntz, vedoucí oddělení správy nemovitostí a majetku JLL pro Českou republiku a CEE k tomu říká: “Získáním LEED EBOM Platinum pro svůj projekt Nile House, dává CA Immo svým nájemcům, obchodním partnerům, akcionářům a všem, kdo na realitním trhu působí, najevo své odhodlání ještě zlepšit udržitelnost svých projektů. Jsme velmi pyšní, že jsme správcem budovy Nile House. Tato certifikace je pro nás impulzem k další práci na naplňování našich cílů v oblasti udržitelného rozvoje. I nadále budeme nám svěřené projekty spravovat tak, abychom naplnili ty nejvyšší standardy, ať už jde o denní provoz či závazky ekologické šetrnosti jako je program recyklace a úspory energií a vody.”

O budově Nile House

Budova Nile House byla postavena v roce 2005 jako druhá v projektu River City Prague po budově Danube House. Nile House má sedm nadzemních podlaží a dvě patra podzemních garáží a servisního zázemí. Svým nájemníkům nabízí 17.650 m2 kancelářských ploch a dalších 1.700 m2 s kavárnou, restaurací a maloobchodními prostory. Mezi klíčové nájemce patří společnosti Deloitte, Procter&Gamble, Ford Motor Company, British American Tobacco či eBay.

Budova vyniká výjimečným architektonickým řešením a designem. Mezi nejvýraznější prvky patří zeleno-šedé venkovní obložení z přírodního granitu a prostorné hi-tech skleněné atrium, které je plné přirozeného světla. Zdvojené sklo atria má výborné termoregulační vlastnosti a odbourává případný venkovní hluk. Atmosféru v atriu dotváří živé rostliny včetně několik vzrostlých stromů. Důraz na udržitelnost a zelené technologie se odrazil i na výběru použitých materiálů a v provozních systémech budovy.

Zdroj: JLL