26. listopadu 2017

Novou filiálku si v Praze založila realitní odnož aukční síně Christie's. Bude mít v portfoliu nejluxusnější nemovitosti.

Novou filiálku si v Praze založila realitní odnož aukční síně Christie's. Bude mít v portfoliu nejluxusnější nemovitosti.

Globální realitní síť Christie's International Real Estate má v Praze novou pobočku. Na webových stránkách je k dispozici prvních pět českých nemovitostí. Filiálka světoznámé aukční síně spolupracuje v České republice s firmou Svoboda & Williams.

josefov2

Mezi první nemovitosti, které se objevily na webových stránkách Christie's International Real Estate jsou vily v Praze na Hanspaulce a v Průhonicích, historický objekt čtyřhvězdičkového hotelu v Jindřichově Hradci a také exkluzivní apartmán na pražském Josefově.

Pokud chcete znát cenu nemovitostí, musíte si ji u developera vyžádat. Podle nedávného zjištění Hospodářských novin požaduje developer za apartmán na pražském Josefově 80 milionů korun. Metr čtvereční tedy vychází na rekordních 421 tisíc korun. Jde o podkrovní byt, který je součástí projektu Celínka.

Spolupráce se světově uznávanou značkou Christie's umožní firmě Svoboda & Williams prezentovat vybrané nemovitosti z jejího portfolia v globálním měřítku. "Svoboda & Williams tím vychází vstříc rostoucí poptávce ze strany zahraničních kupujících po prémiových nemovitostech v Česku a na Slovensku," uvedla firma. Zároveň roste poptávka Čechů a Slováků o zahraniční nemovitosti, spolupráce tedy může fungovat i naopak.

"Těší nás, že můžeme expandovat do takto významného centra evropské kultury," uvedl ke spolupráci s pražskou realitkou Dan Conn, ředitel společnosti Christie's International Real Estate.

Společnost Christie's je předním světovým obchodníkem s uměním a je vlastnicky propojena s Christie's International Real Estate. Značka byla založena před 250 lety.

Realitní síť Christie's International Real Estate sdružuje na 135 partnerských společností ze 46 zemí a má kanceláře v Londýně, New Yorku, Hongkongu, Moskvě, Los Angeles a Palm Beach. V roce 2016 tyto realitní kanceláře zprostředkovaly prodej nemovitostí za více než 115 miliard amerických dolarů. Společnost Svoboda & Williams se stala exkluzivním partnerem Christie's International Real Estate pro Českou a Slovenskou republiku.

V Česku se specializuje na zprostředkování prodeje exkluzivních rezidenčních nemovitostí i firma Sotheby‘s International Realty. Ta u nás působí už několik let. Letos převzala vedení české kanceláře Ilona Mančíková, která působila ve vedení FIM Group, tuzemské developerské společnosti.