10. prosince 2017

Nový projekt od izraelských architektů mrakodrapů v Praze

Nový projekt od izraelských architektů mrakodrapů v Praze

Parkoviště vedle O2 areny v Praze se mění na administrativní centrum. Projekt se realizuje pod taktovkou izraelských architektů. Za necelý rok a půl se do centra začnou stěhovat firmy.

izreal u O2_2

FOTO: Michael Tomeš/E15

Nové kancelářské centrum vedle nejmodernější víceúčelové haly v Praze-Vysočanech bude stát v přepočtu více než jednu miliardu korun. Projekt staví společně holding Kaprain investora Karla Pražáka a Lighthouse Group realitního byznysmena Tamira Wintersteina. Podle informací serveru E15.cz mají developeři minimálně na část budovy nájemce. Majitelé se k tomu zatím nevyjádřili.

„Naším cílem je poskytnout společnostem co nejlukrativnější kancelářské prostory,“ uvedl Karel Pražák. Architekturu budovy vytváří projektanti z izraelského studia Moshe Tzur Architects. Mimo jiné mají za sebou výstavbu mrakodrapů v Tel Avivu a dalších izraelských městech. Celkem 30 tisíc metrů čtverečních kanceláří buduje stavební firma Syner, inženýrem stavby je AED project. První nájemníci se budou moci stěhovat na jaře 2019.

Lokalita Prahy 9 sice nepatří mezi ty nájemci prioritně vyhledávané, nicméně oblast kolem O2 areny nabízí mnoho. Dostatečnou občanskou vybavenost zajistí Galerie Harfa. Dostupnost lokality je výborná jak metrem, tak tramvajemi, a navíc nabízí i snadné napojení na příměstskou autobusovou síť a vlakové nádraží Libeň,“ komentovala lokalitu Radka Novak, šéfka kancelářského týmu v poradenské společnosti Cushman & Wakefield.

Developer Tamir Winterstein a jeho Lighthouse Group nejsou v lokalitě nováčkem. Mají na svědomí i obchodní centrum Galerie Harfa a k ní přilehlé administrativní centrum z druhé strany O2 areny. Po dokončení a pronajmutí obou projektů je Tamir Winterstein prodal.

Ilustrační foto: Vizualizace kancelářského projektu, zdroj: Kaprain Group/Lighthouse Group